Բոլորին զգուշացված է եղել, որ որեւէ մեկը անհատական կարծիք ասելու իրավունք չունի: Այս մասին, այսօր՝ հունիսի 3-ին, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց ԲՀԿ խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը՝ անդրադառնալով ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Վարդան Ղուկասյանի հայտարարությանը, որտեղ նա Ռոբերտ Քոչարյանի ազատությունն էր պահանջել:
«Դուք իրեն հարցրեք, ինքը կպատասխանի: կոռեկտ չի լինի, որ ես ասեմ: Եթե խմբակցության մասին լիներ, ես կհայտարարեի»,-ասաց Ծառուկյանը:
Հարցին, թե ինչպես է գնահատում Վարդան Ղուկասյանի այդ հայտարարությունը, իրավունք ունե՞ր նման հայտարարություն անելու, ԲՀԿ առաջնորդը պատասխանեց. «Դրա համար ես այսօր հրավիրել էի նիստ, որի ժամանակ բոլորին զգուշացված է եղել, որ որեւէ մեկը անհատական կարծիք ասելու իրավունք չունի: Խմբակցություն է, որտեղ պետք է քննարկվի եւ ընդհանուր որոշումը ոնց լինի, այդպես հայտարարություն անի»:

Никто не имеет права высказывать индивидуальное мнение. Об этом заявил в беседе с журналистами в парламенте 3 июня глава партии «Процветающая Армения», руководитель ее парламентской фракции Гагик Царукян, комментируя заявление депутата от «ПА» Вардана Гукасяна с требованием об освобождении второго президента Роберта Кочаряна.
«Вы его спросите, он ответит. Будет некорректно, если я скажу. Если бы дело касалось фракции, то я бы выступил с заявлением», - отметил Царукян.
На вопрос, как вы, все-таки, оцениваете заявление Гукасяна, имел ли он право выступить с ним, глава «ПА» ответил: «Именно поэтому я сегодня созвал заседание, сделал предупреждение о том, что никто не имеет права высказывать индивидуальное мнение. Это фракция, здесь все должно обсуждаться, приниматься общие решения и соответственно выступать нужно только с ними».