Արցախի Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հանդիպել է Հայ Բարեգործական Ընդհանուր Միության պատվիրակությանը՝ միության նախագահ Պերճ Սեդրակյանի գլխավորությամբ: Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է Արցախի ԱԺ լրատվական ծառայությունից:
Աշոտ Ղուլյանը կարևորել է ՀԲԸՄ կողմից շարունակաբար իրականացվող ծրագրերն Արցախում և դրանց ազդեցությունը սոցիալական ու հանրային զարգացման գործում, ինչպես նաև համահայկական կազմակերպության դերը՝ Սփյուռքում հայ ինքնության պահպանման, Հայրենիք-Սփյուռք հարաբերությունների ամրապնդման հարցում:
ՀԲԸՄ նախագահը ներկայացրել է գալիք ծրագրերի տեսլականը, միության ընթացիկ գործունեությունը, այդ թվում՝ Արցախում ՀԲԸՄ կենտրոնի հիմնադրման ուղղությամբ աշխատանքները՝ նշելով, որ ազնիվ համագործակցությունն ու Արցախում ժողովրդավարական գործընթացների առաջընթացը նպաստել են նաև իրենց գործունեության հաջողությանը:
Կողմերը քննարկել են նաև կրթական, սոցիալ-մշակութային բնագավառներում նոր հնարավորությունների կիրառման հեռանկարները:

Speaker of the National Assembly of the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic) Ashot Ghulyan met with the delegation of the Armenian General Benevolent Union (AGBU) led by President of the AGBU Berge Setrakian, reports the news service of the National Assembly of Artsakh.
Ashot Ghulyan attached importance to the programs that the AGBU continues to carry out in Artsakh and their impact on social and public development, as well as the role of the pan-Armenian organization in the preservation of the Armenian identity in the Diaspora and in the strengthening of Armenia-Diaspora relations.
The AGBU President shared the vision for the upcoming programs and the AGBU’s current activities, including the activities for the establishment of an AGBU Center in Artsakh, nothing that sincere cooperation and the advancement of democratic processes in Artsakh have also contributed to the AGBU’s success in Artsakh.