Հունիսի 4-ին Ազգային ժողովի նիստին պատգամավորները երկրորդ ընթերցմամբ միաձայն հաստատեցին «Զինվորական ծառայության եւ զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրինագիծը: Օրինագծին կողմ է քվեարկել 114 պատգամավոր:
Առաջին ընթերցմամբ պատգամավորները կողմ են քվեարկել
Դատական ակտերի մասին օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրինագծին (կողմ՝  113, միաձայն),
«Դատական ակտերի հարկադիր կատարման մասին» եւ հարակից օրենքներում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրենքների նախագծերի փաթեթին (կողմ՝ 115, միաձայն),
«Դիվանագիտական ծառայության մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու  մասին օրինագծին (կողմ՝ 115, միաձայն),
«Ապրանքային նշանների մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագծին ( կողմ՝ 109, դեմ` 1, ձեռնպահ` 2),
Ֆիզիկական կուլտուրայի եւ սպորտի մասին օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու օրինագծին (կողմ՝ – 112, դեմ՝1, ձեռնպահ՝ 1):

На заседании Национального Собрания Армении 4 июня депутаты во втором чтении единогласно одобрили закон о внесении изменений и дополнений в закон «О воинской службе и статусе военнослужащего», передает корреспондент Новости Армении – NEWS.am. «За» данный законопроект проголосовало 114 депутатов.
В первом же чтении депутаты проголосовали «за»:
законопроект о внесении дополнений в закон «О судебных актах» («за» – 113, единогласно);
пакет законопроектов о внесении изменений и дополнений в закон «О принудительном исполнении судебных актов» и в смежные законы («за» – 115, единогласно);
законопроект о внесении изменений и дополнений в закон «О дипломатической службе» («за» – 115, единогласно);
законопроект о внесении изменений и дополнений в закон «О товарных знаках» («за» – 109, «против» – 1, воздержались – 2);
законопроект о внесении изменений и дополнений в закон «О физической культуре и спорте» («за» – 112, «против» – 1, воздержался – 1).