Հունիսի 3-ից 7-ը ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել է հայ-ռուսական ռազմատեխնիկական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի 14-րդ նիստը: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնում են ՀՀ ՊՆ լրատվական ծառայությունից։
Նիստը վարել են հանձնաժողովի համանախագահներ, ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Մակար Ղամբարյանը եւ ՌԴ ռազմատեխնիկական համագործակցության դաշնային ծառայության տնօրենի տեղակալ Վլադիմիր Դրոժժովը:
Հանձնաժողովի 14-րդ նիստի ընթացքում քննարկվել են երկկողմ ռազմատեխնիկական համագործակցությանը, պայմանագրային-իրավական բազայի զարգացմանը, ինչպես նաեւ նախորդ՝ 13-րդ նիստին ընդունված որոշումների կատարմանը վերաբերող հարցեր, քննարկվել եւ ստորագրվել են մի շարք փաստաթղթեր, այդ թվում՝ ռազմական նշանակության արտադրանքի մատակարարման վերաբերյալ: Հանձնաժողովի հայկական եւ ռուսական ազգային մասերի առանձին ոլորտների մասնագետների միջեւ անցկացվել են աշխատանքային հանդիպումներ ու քննարկումներ: Հայկական կողմից հանձնաժողովի աշխատանքաներին ներգրավված են եղել պաշտպանության նախարարության եւ շահագրգիռ այլ գերատեսչությունների ու մարմինների ներկայացուցիչներ:
Հունիսի 6-ին անցկացված ամփոփիչ նիստի ընթացքում հայկական եւ ռուսական կողմերի համանախագահողները ստորագրել են ռազմատեխնիկական համագործակցության միջկառավարական հաձնաժողովի 14-րդ նիստի Արձանագրությունը:

From June 3 to 7, the Administrative Complex of the Ministry of Defense of Armenia hosted the 14th session of the Armenian-Russian Intergovernmental Commission on Military-Technical Cooperation, reports the news service of the Ministry of Defense of Armenia.
The session as moderated by the Commission’s co-chairs, including Deputy Minister of Defense of Armenia Makar Ghambaryan and Deputy Director of the Federal Service for Military-Technical Cooperation of the Russian Federation Vladimir Drozhzhov.
The participants of the 14th session of the Commission discussed issues related to the bilateral military-technical cooperation, the enhancement of the contractual-legal base, as well as implementation of the decisions adopted during the 13th session. They also discussed and signed several documents, including a document on supply of military products.
During the concluding session held on June 6, the co-chairs of the Russian and Armenian parties signed the Protocol of the 14th session of the Armenian-Russian Intergovernmental Commission on Military-Technical Cooperation.