Այսուհետեւ Facebook ընկերությունը Huawei-ի հեռախոսներին կարգելի իր հավելվածների բեռնումը, հայտնում է South China Morning Post-ը:
Պարբերականը նշում է, որ սա վերջին հարվածն է չինական տեխնոհսկային, որը փորձում է ԱՄՆ պատժամիջոցներից հետո իր բիզնեսը պահպանել:
Այն գնորդները, որոնք արդեն ունեն Huawei-ի հեռախոսներ, կկարողանան օգտվել Facebook-ի հավելվածներից եւ թարմացումներ ստանալ, Reuters-ին ասել են ընկերությունից:
Սակայն Huawei-ի նոր հեռախոսներն այսուհետեւ չեն կարողանա օգտվել Facebook-ի հավելվածներից, WhatsApp-ից եւ Instagram-ից:

Компания Facebook отныне запретит телефонам Huawei загрузку своих приложений, сообщает South China Morning Post
Как отмечает издание, это последний удар по китайскому техногиганту, который пытается удержать на плаву свой бизнес после санкций США на покупку американских запчастей и программного обеспечения.
Те покупатели, у которых уже есть телефоны Huawei, смогут пользоваться приложениями Facebook и получать обновления, заявили в компании агентству Reuters.
Однако новые телефоны Huawei отныне не смогут поддерживать приложения Facebook, WhatsApp и Instagram.