Ղազախստանի արտահերթ ընտրություններին մասնակցել է ընտրողների 35.1 տոկոսը տեղական ժամանակով 12:00-ին, հաղորդում է հանրապետության ԿԸՀ-ը:
Լուրեր Հայաստանից- NEWS.am-ի թղթակիցը Ղազախստանից հաղորդում է, որ արդեն քվեարկել են նախագահի բոլոր թեկնածուները:
Երկրի ղեկավարի պաշտոնի համար հավակնում են յոթ թեկնածուներ. Ժամբիլ Ահմետբեկովը «Կոմունիստական ժողովրդական կուսակցությունից», Դանիա Եսպաեւան «Ակ ժոլ» կուսակցությունից, Ամիրժան Քոսանովը «Ազգի ճակատագիր» ազգային հայրենասիրական շարժումից, Տոլեուտայ Ռահիմբեկովը «Աուիլ» կուսակցությունից, Ամանգելդի Թասպիհովը Ղազախստանի Արհմիությունների ֆեդերացիայից, Քասիմ-Ժոմարտ Տոկաեւը (Ղազախստանի գործող նախագահը) Nur Otan կուսակցությունից, Սադիբեք Թուգելը «Մեծ անապատի արծիվներ» հասարակական միավորումից:

Явка избирателей на досрочных выборах президента Казахастана по состоянию на 12:00 по местному времения составила 35,1% от общего количества избирателей, сообщает ЦИК республики.
Как передает корреспондент Новости Армения-NEWS.am  из Казахстана,  уже проголосовали все кандидаты в президенты.
На пост главы государства претендуют семь кандидатов: Жамбыл Ахметбеков – от Коммунистической народной партии; Дания Еспаева – от партии «Ак жол»;  Амиржан Косанов – от национал-патриотического движения «Судьба нации»; Толеутай Рахимбеков – от партии «Ауыл»; Амангельды Таспихов – от Федерации профсоюзов Казахстана;  Касым-Жомарт Токаев (действующий президент Казахстана) – от партии Nur Otan; Садыбек Тугел – от общественного объединения «Орлы великой степи».