Ղազախստանի արտահերթ ընտրություններին մասնակցել է ընտրողների 35.1 տոկոսը տեղական ժամանակով 12:00-ին, հաղորդում է հանրապետության ԿԸՀ-ը:
Լուրեր Հայաստանից- NEWS.am-ի թղթակիցը Ղազախստանից հաղորդում է, որ արդեն քվեարկել են նախագահի բոլոր թեկնածուները:
Երկրի ղեկավարի պաշտոնի համար հավակնում են յոթ թեկնածուներ. Ժամբիլ Ահմետբեկովը «Կոմունիստական ժողովրդական կուսակցությունից», Դանիա Եսպաեւան «Ակ ժոլ» կուսակցությունից, Ամիրժան Քոսանովը «Ազգի ճակատագիր» ազգային հայրենասիրական շարժումից, Տոլեուտայ Ռահիմբեկովը «Աուիլ» կուսակցությունից, Ամանգելդի Թասպիհովը Ղազախստանի Արհմիությունների ֆեդերացիայից, Քասիմ-Ժոմարտ Տոկաեւը (Ղազախստանի գործող նախագահը) Nur Otan կուսակցությունից, Սադիբեք Թուգելը «Մեծ անապատի արծիվներ» հասարակական միավորումից:

Voter turnout in the early presidential elections of Kazakhstan as of 12:00 local time was 35.1%, the Central Election Commission of the Republic reported.
According to Armenian News-NEWS.am correspondent from Kazakhstan, all the presidential candidates have already voted.
The country's interim president, 66-year-old Kassym-Jomart Tokayev, is expected to win over his six little-known rivals on Sunday. People running are also Jambyl Ahmetbekov and Dania Yespayeva, members of the national Parliament, journalist Amirjan Qosanov, Toleutai Rakhimbekov, Chairman of the Board of the National Agrarian Scientific and Educational Center, trade unionist Amangeldy Taspikhov and Vice President of the Association of National Sports of Kazakhstan Sadybek Tugel.