ՀՀ ԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից հունիսի 9-ին, տեղական ժամանակով ժամը 22:23-ին (Գրինվիչի ժամանակով` ժամը 18:23-ին) գրանցվել է հյուսիսային լայնության 40.250 և արևելյան երկայնության 47.030 աշխարհագրական կոորդինատներով (Ադրբեջան՝ Բարդա քաղաքից 15 կմ հարավ-արևմուտք), օջախի 10 կմ խորությամբ, 3.1 մագնիտուդով երկրաշարժ: Այս մասին NEWS.am-ին տեղեկացնում են ԱԻն լրատվական ծառայությունից։
Ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունն էպիկենտրոնում կազմել է 4 բալ:
Ըստ նախնական տեղեկության՝ երկրաշարժը զգացվել է ԱՀ տարածքում` Մարտակերտ քաղաքում՝ 2-3 բալ ուժգնությամբ:

YEREVAN. – The “Survey for Seismic Protection” Agency of the Ministry of Emergency Situation (MES) of Armenia on Sunday recorded a magnitude-3.1 earthquake in Azerbaijan, at 10:23pm Armenia time.
Armenian News-NEWS.am has learned from the MES news service that this seismic activity occurred 15 km southwest of Barda town, and its hypocenter was 10km beneath the surface.
The tremor measured magnitude 4 at the epicenter.
According to preliminary data, the quake was felt also in Martakert town of the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic), with magnitude 2-3.