ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է Լոնդոնում գործող 3Sixty Strategic Advisors ընկերության տնօրեն Ալի Բորհանիի հետ, ով Հայաստան էր ժամանել «Մտքերի հայկական գագաթնաժողով»-ին մասնակցելու նպատակով: Այս մասին NEWS.am–ին հայտնում են ՀՀ նախագահի աշխատակազմից։
Ալի Բորհանին նշել է, որ չափազանց տպավորված է մեր երկրի հյուրընկալությամբ ու գեղեցկությամբ:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են Հայաստանի զբոսաշրջային ոլորտի զարգացման հեռանկարներին: Ալի Բորհանին ընդգծել է, որ Հայաստանը զբոսաշրջային մեծ ներուժ ունի, որը պետք է ճիշտ գնահատել ու ճիշտ ուղղությամբ զարգացնել:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել նաեւ առաջին անգամ Հայաստանում կազմակերպված «Մտքերի հայկական գագաթնաժողով»-ին: 3Sixty Strategic Advisors ընկերության տնօրենն ասել է, որ տպավորված է գագաթնաժողովի կազմակերպման բարձր մակարդակով եւ հույս ունի Հայաստանում կրկին մասնակցել ֆրանսիական համաժողովի աշխատանքներին:

YEREVAN. – President Armen Sarkissian met with London-based 3sixty Strategic Advisors Ltd. managing director Ali Borhani, who has arrived in Armenia to participate in the Armenian Summit of Minds. The presidential staff informed this to Armenian News-NEWS.am.
First, Borhani noted that he is very impressed with the hospitality in and beauty of Armenia.
The interlocutors touched upon the prospects for Armenia’s tourism development. In this connection, Ali Borhani stressed that Armenia has great tourism potential which should be properly assessed and be developed in the right direction.
Also, they reflected on the Summit of Minds, which is held in Armenia for the first time. In this regard, the 3sixty Strategic Advisors Ltd. executive said he is impressed by the high level of organization of this summit and hopes to again participate in the French conference in Armenia.