ԱՄՆ Կալիֆոռնիա նահանգի բնակիչը թեթեւ վնասվածքներ է ստացել իր տան մոտ մայր արջի կծելու հետեւանքով, հայտնում է Daily Mail-ը:
Միջադեպը տեղի է ունեցել Լոս Անջելեսի թաղամասերից մեկում:
Տեղական ոստիկանությունը հայտնել է, որ տղամարդու շունը իրենց բակում արջի ձագի է նկատել եւ հետեւել նրան: Սակայն անսպասելի հայտնված մայր արջը հարձակվել  է շան վրա՝ ցանկանալով պաշտպանել իր ձագուկին:
Այդ պահին շան 50 տարեկան տերը շտապել է իր ձեռնասունին օգնության, եւ հենց այդ ժամանակ է մայր արջը նրան կծել:
Դեպքի վայր են շտապել վայրի բնության դեպարտամենտի աշխատակիցները, որոնք քնեցրել են մայր արջին եւ նրա ձագին ու տարել:

Житель американского штата Калифорния получил легкие ранения в результате укуса медведицы, полученного близ своего дома, сообщает Daily Mail
Инцидент произошел в одном из кварталов Лос-Анджелеса.
Как сообщает местная полиция, пес мужчины заметил у них во дворе медвежонка и последовал за ним. Однако внезапно появившаяся мама медвежонка напала на собаку, желая защитить своего детеныша.
В этот момент 50-летний хозяин собаки поспешил на помощь своему питомцу, и именно тогда медведица укусила его за ногу.
На место происшествия прибыли сотрудники департамента дикой природы, которые усыпили медведицу и ее детеныша транквилизаторами и увезли их.