Պարզվել է, որ նույն անձը 169 անգամ հուղարկավորության նպաստ է ստացել, իսկ ընդհանուր վնասը  կազմել է 33.8 միլիոն դրամ:
Հունիսի 13-ին   ֆինանսավարկային հարցերի մշտական խորհրդարանական հանձնաժողովի նիստին 2019 թվականի առաջին եռամսյակի ընթացքում պետական բյուջեի կատարողականի գործընթացի զեկույցի քննարկմանն այս մասին ասաց Աուդիտորական պալատի նախագահ Լեւոն Յոլյանը:
Սա ըստ նրա, սա նման տեսակի ամենակոպիտ խախտւոմն է, սակայն ոչ միակը:
«Այդ խախտումների պատճառով՝ 80 մարդ հուղարկավորությունների 448 նպաստ է ստացել:  Ընդհանուր վնասը  կազմել է 89 միլիոն դրամ», - ասաց նա:
Ընդ որում Ընտանեկան նպաստի համակարգում Աուդիտորական պալատը գրանցել է խախտումների 10 193 դեպք: Այս դեպքում, ինչպես նշեց Յոլյանը, պետությանը հասցված վնասը կարող էր կազմել 2,3 մլրդ դրամ: «Նպաստներ ստացել են այն ընտանիքները, որոնք չեն ապրել փաստացի հասցեում եւ բնակության վայրում», - ասաց նա:

Выявлено, что одно и то же лицо получило пособие на похороны 169 раз, а общая сумма ущерба составила 33,8 миллиона драмов.
Об этом на заседании постоянной парламентской Комиссии по финансово-кредитным и бюджетным вопросам в ходе обсуждения годового отчет о деятельности Аудиторской палаты Республики Армения за 2018 год 13 июня заявил председатель Аудиторской палаты Левон Йолян.
Это, по его оценке, самое вопиющих нарушений подобного рода, однако далеко не единственное. «Из-за этих нарушений 80 человек получили 448 пособий на проведение похорон. Общая сумма ущерба составила 89 миллионов драм», - пояснил председатель Аудиторской палаты.
При этом, в системе семейных пособий Аудиторская палата зафиксировала 10 193 случая нарушений. В этом случае, как отметил Йолян, ущерб государству мог составить 2,3 миллиарда драмов. «Пособия получали семьи, которые не проживали по фактическому адресу и месту жительства, и все в этом роде», - сообщил он.