Քաղաքացիական պայմանագիր կուսակցության 5-րդ համաժողովում վարչության նոր կազմը ներկայացնելուց հետո հրավիրվեց վարչության նիստ, որը ներկայացրեց վարչության նախագահի երեք թեկնածուներ՝ Նիկոլ Փաշինյան, Արարատ Միրզոյան եւ Սուրեն Պապիկյան։ Նիկոլ Փաշինյանն ու Արարատ Միրզոյանը ինքնաբացարկ հայտնեցին, բաց քվեարկությամբ համաժողովը վարչության նախագահ ընտրեց Սուրեն Պասպիկյանին։ Գրեթե բոլոր պատվիրակները կողմ քվեարկեցին նրա թեկնածությանը, գրանցվեց միայն մեկ ձեռնպահ։
Հիշեցնենք, որ այսօր՝ հունիսի 16-ին, ՔՊ կուսակցությունը անցկացրել է իր 5-րդ համաժողովը եւ ընտրելու վարչության նոր 21 անդամներին։ Ընտրությունը կատարվել է վարկանշային փակ քվեարկությամբ։
Համաժողովը ընտրել է նաեւ վերահսկող հանձնաժողովի նոր կազմը։ Հանձնաժողովի 7 տեղերի համար առաջադրվել էր 30 թեկնածու։
Հիշեցնենք, որ ՔՊ վարչության նախկին նախագահը Սասուն Միքայլելյանն էր, որի լիազորությունները կասեցվեցին, երբ նա դարձավ ԵԿՄ վարչության նախագահ։

Сурен Папикян избран председателем правления партии «Гражданский договор». В ходе заседания новоизбранного состава правления было представлено три кандидатуры на место председателя – премьер-министр  Никол Пашинян, спикер парламента Арарат Мирзоян и  министр территориального управления и инфраструктур Сурен Папикян. Пашинян и Мирзоян взяли самоотвод. Открытым голосование председателем правления был избран Сурен Папикян.
Напомним, что сегодня партия «Гражданский договор» провела съезд, в ходе которого был избран новый состав правления из 21 члена.
Отметим, что полномочия бывшего председателя правления партии Сасуна Микаэляна были приостановлены, когда он возглавил Союз добровольцев «Еркрапа».