Tesla ընկերության ղեկավարությունը, հավանաբար, որոշել է, որ սկսելու է օգտագործված Model 3-ների պաշտոնական վաճառքը, տեղեկացնում է Life-ը։
Ընկերության կայքում հայտնվել է հատուկ բաժին, որտեղ կարելի է ընտրել մեքենա ըստ ճաշակի։ Ինչպես ասվում է մամուլի ամփոփագրում, բոլոր մեքենաները երկրորդ վաճառքից առաջ ստուգվում են 70 բնութագրիչների գծով եւ վաճառվում երկու տարվա եւ 80 հազար կիլոմետրի երաշխիքով կամ չորս տարվա եւ 160 հազար կիլոմետրի երաշխիքով։
Նոր հնարավորության գլխավոր առավելություններից մեկն այն է, որ օգտագործված «Տեսլան» նորի համեմատ 15-20 հազար դոլարով ավելի էժան կնստի։ Առայժմ այս ծառայությունից  կարող են օգտվել միայն Սան Ֆրանցիսկոյի ծոցի բնակիչները, բայց ընկերությունը մտադիր է ընդլայնել աշխարհագրությունը։
Tesla-ի ղեկավար Իլոն Մասկը հայտարարել էր, որ 2019 թվականի երկրորդ եռամսյակում իր ընկերությունը «ռեկորդային վաճառք» է ակնկալում։

Руководство компании Tesla, вероятно, решило, что продажи б/у автомобилей с рук, как и шумные бензиновые двигатели, должны остаться в прошлом веке, и начало официальные продажи подержанных Model 3, сообщает Life.
На сайте компании после обновления появился специальный раздел, где можно подобрать автомобиль по вкусу. Как говорится в пресс-релизе, все машины перед повторной продажей проходят проверку по 70 параметрам и продаются с гарантией производителя на два года и 80 тыс. км либо на четыре года и 160 тыс. км.
Одним из главных преимуществ новой возможности является то, что при покупке «теслы» с пробегом она обойдётся владельцу на $15–20 тыс. дешевле новой. Пока этой услугой могут воспользоваться только жители залива Сан-Франциско, однако в планах компании — расширить географию продаж.
Глава Tesla Илон Маск ранее заявил, что во втором квартале 2019 года его компанию ожидают «рекордные продажи».