Նյու Ջերսիի միլիոնատերը, որը յոթ ամիս ինտիմ կապի մեջ էր 15-ամյա աղջկա հետ, դատապարտվել է յոթ տարվա ազատազրկման, տեղեկացնում է Fox News-ը։
Բացի այդ, դատարանը պարտավորեցրել է 53-ամյա Սթիվեն Բրեդլի Մելին վճարել 35 200 դոլար հատուցում, 40 000 դոլար տուգանք եւ լրացուցիչ 5000 դոլար։
Մեղադրանքի համաձայն՝ Մելը, որը W.H. Mell Associates ներդրումային ընկերության գլխավոր տնօրենն է, մեղադրվում է երեխայի առողջությանը վնաս հասցնելու մեջ։
Մելը ձերբակալվել է 2018 թվականի հունիսին այն բանից հետո, երբ ոստիկանությանը հայտնի է դարձել այն մասին, որ նա ինտիմ կապի մեջ է անչափահասի հետ։ Նա նաեւ մեղավոր է ճանաչվել մանկական պոռնոգրաֆիա ստանալու եւ սեքսով անչափահասի հետ ապօրինաբար զբաղվելու մեջ Միացյալ Նահանգների տարածքում օդային թռիչքի ժամանակ։
Մելի անօրինական կապը 15-ամյա անչափահասի հետ սկսվել է 2017-ի մայիսին։ Նրանք շփվել են հեռախոսով եւ ինտերնետով։ Համաձայն դատական փաստաթղթերի, հուլիսին տղամարդն աղջկա համար ձեռք է բերել հակաբեղմնավորիչներ։ Բացի այդ, նա քանիցս պոռնոգրաֆիական լուսանկարներ է արել՝ նկարելով աղջկան։

Миллионер из штата Нью-Джерси, который на протяжении семи месяцев состоял в интимной связи с 15-летней девушкой, был приговорен к семи годам тюремного заключения, сообщает Fox News.
Кроме того суд обязал 53-летнего Стивена Брэдли Мела заплатить 35 200 долларов возмещения, штраф в размере 40 000 долларов и дополнительные 5 000 долларов.
Согласно обвинению,  Мел, который является гендиректором инвестиционной компании W.H. Mell Associates, специализирующейся на рынке облигаций, обвиняется в ущербе здоровью ребенка.
Мел был арестован в июне 2018 года после того, как полиции стало известно о том, что он состоит в интимной связи с несовершеннолетней. Он также был признан виновным в получении детской порнографии и противозаконных занятиях сексом с несовершеннолетней во время воздушного полета на территории Соединенных Штатов.
Противозаконная связь Мела с 15-летней несовершеннолетней началась в мае 2017 года. Они общались по телефону и Интернету. Согласно судебным документом, в июле он приобрел для девочки противозачаточные средства. Кроме того, он неоднократно делал и получал снимки девушки порнографического характера.