Ինն արգենտինացի քաղաքական գործիչներ, այդ թվում՝ գործող նախագահ Մաուրիսիո Մակրին, առաջադրել են իրենց թեկնածությունները երկրի ղեկավարի ընտրություններին ընդառաջ, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը՝ հղում անելով La Nacion-ին:
Մակրին առաջադրվում է առաջիկա ընտրությունների շրջանակներում ստեղծված «Միասին՝ հանուն փոփոխությունների» միությունից, որում ներառվել է «Հանրապետական առաջարկ» աջ կենտրոնամետ կուսակցությունը, «Քաղաքացիական արմատական միություն» ձախ կենտրոնամետ, «Քաղաքացիական ալյանս» կենտրոնամետ կուսակցությունն ու ընդդիմադիր պերոնիստական Խուստիսիալիստական կուսակցության անդամները, որոնք չեն սատարում նախկին նախագահ Քրիստինա Ֆերնանդես դը Քիրշներին: Երկրի գործող նախագահին է միացել սենատոր Միգել Պիչետոն, որը ԽԿ-ի անդամ է: Մարկիի հաղթանակի պարագայում նա կդառնա վարչապետ:
Համաձայն հասարակական կարծիքի հարցումների՝ Մարկիի հիմնական մրցակիցը կլինի Ալբերտո Ֆերնանդեսը, որը ղեկավարում էր կառավարությունը 2003-2008 թվականների ընթացքում: Վարչապետի նրա թեկնածուն կլինի Ֆերնանդես դը Քիրշները, որը զբաղեցրել է երկրի ղեկավարի պաշտոնը 2007-2015 թվականներին: Նրանք կներկայացնեն ձախ կենտրոնամետ «Ճակատ բոլորի համար» միությունը, որում ներառվել են նաեւ Խուստիսիալիստական կուսակցության անդամներ:
Ընտրություններին մտադիր է մասնակցել նաեւ էկոնոմիկայի նախկին նախարար Ռոբերտո Լավանյան: Մնացած վեց թեկնածուներն են Նիկոլաս դել Կանյոն, Մանուելա Կաստանյեյրան, Խոսե Լուիս Եսպերտը, Գոմես Սենտուրիոն, Ալեհանդրո Բյոնդինին եւ Խոսե Ռոմերո Ֆերիսը, որոնք չեն դասվել նախագահական մրցավազքի հնարավոր ֆավորիտների շարքին:

Девять аргентинских политиков, в том числе действующий президент Маурисио Макри, выдвинули свои кандидатуры для участия в выборах главы государства, передает ТАСС со ссылкой на La Nacion.
Макри выдвигается от созданного к этим выборам альянса «Вместе за перемены», в который вошли правоцентристская партия «Республиканское предложение», левоцентристский «Гражданский радикальный союз», центристская «Гражданская коалиция» и члены оппозиционной перонистской Хустисиалистской партии (ХП), не поддерживающие экс-президента Кристину Фернандес де Киршнер. Вместе с действующим главой государства на выборы идет сенатор Мигель Пичетто, являющийся членом ХП. В случае победы Макри он станет вице-президентом.
Согласно опросам общественного мнения, основным соперником Макри будет Альберто Фернандес, который возглавлял кабинет министров с 2003 по 2008 год. Его кандидатом в вице-президенты будет Фернандес де Киршнер, занимавшая пост главы государства с 2007 по 2015 год. Они будут представлять левоцентристский альянс «Фронт для всех», в который вошли в том числе члены Хустисиалистской партии.
В выборах также намерен участвовать экс-министр экономики Роберто Лаванья в паре с губернатором провинции Сальта Хуаном Мануэлем Уртубеем. Остальные шесть кандидатов - Николас дель Каньо, Мануэла Кастаньейра, Хосе Луис Есперт, Гомес Сентурион, Алехандро Бьондини и Хосе Ромеро Ферис - не входят в число возможных фаворитов президентской гонки.