Իրանի դեմ կիբեռհարձակումները, որոնց մասին տեղեկությունները լրատվամիջոցներում էին հայտնվել շաբաթ, ապարդյուն էին: Այս մասին երկուշաբթի իր Twitter-յան էջում նշել է Իրանի տեղեկատվական-հաղորդակցային տեխնոլոգիաների նախարար Մոհամմադ Ջավադ Ազարի Ջահրումին, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
«Լրատվամիջոցները հարցնում են Իրանի դեմ կիբեռհարձակումների մասին,- գրել է Ջահրումին: - Հարձակումները հաջողությամբ չեն պսակվել, չնայած [դրանց կազմակերպիչները] շատ ջանք էին ներդրել»:
Իրանցի նախարարի խոսքով՝ «անցած տարի իրանական կողմին հաջողվել է վնասազերծել 33 մլն կիբեռհարձակում»: «Ցանկանում եմ նշել, որ մենք արդեն երկար ժամանակ գործ ունենք կիբերահաբեկչության հետ»,- հավելել է նա:
The Washington Post պարբերականը շաբաթ, վկայակոչելով ամերիկյան հետախուզությունում աղբյուրներին, հայտնել էր, որ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հավանություն է տվել ԱՄՆ պաշտպանության նախարարության կողմից կիբեռհարձակման անցկացմանը, որի հետեւանքով հրթիռների արձակման կառավարման համար օգտագործվող համակարգչային համակարգերը անջատվել էին: Սպիտակ տունը եւ ԱՄՆ ԶՈՒ Կիբեռհրամանատարությունը այս տեղեկությունը մեկնաբանելուց հրաժարվել էին:

Cyberattacks against Iran, information about which appeared on Saturday, were unsuccessful, SDS reported referring to Iranian Minister of Information and Communication Technology, Mohammad Javad Azari Jahromi’s tweet on Monday.
"They try hard, but have not carried out a successful attack. Media asked if the claimed cyberattacks against Iran are true ... last year we neutralised 33 million attacks with the (national) firewall," he said.
According to the minister, "last year, the Iranian side managed to neutralize 33 million cyberattacks." “I want to note that we have been dealing with cyber-terrorism for a long time,” he added.
Earlier, The Washington Post, citing its sources in US intelligence, reported US President Donald Trump approved a cyberattack by the US Defense Department, which resulted in the Iranian computer systems used to control the launch of missiles. The White House and Cyber Command of the US Armed Forces refused to comment.