ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած պատվիրակությունը հուլիսի 4-6-ին մեկնում է Վիետնամի Սոցիալիստական Հանրապետություն (Հանոյ), իսկ հուլիսի 7-9-ը՝ Սինգապուրի Հանրապետություն:
Պատվիրակության կազմում ընդգրկված է 16 մարդ: Նրանց թվում են վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանը, ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը, Բարձր տեխնոլոգիաների արդյունաբերության նախարար Հակոբ Արշակյանը, Էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Խաչատրյանը եւ այլք;
Գործուղումների մեջ գտնվելու ժամանակահատվածում Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պարտականությունները կկատարի փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի վրա:

Делегация Правительства Армении во главе с премьер-министром республики Николом Пашиняном с 4 по 6 июля посетит Вьетнам, а с 7 по 9 июля – Сингапур.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Правительства республики, в состав делегации включены 16 человек. В их числе супруга главы кабмина Анна Акопян, глава МИД Зограб Мнацаканян, министр высокотехнологичной промышленности Акоп Аршакян, министр экономики Тигран Хачатрян и другие.
В период отсутствия Пашиняна в стране обязанности руководителя Правительства будет исполнять вице-премьер Тигран Авинян.