Հունիսի 25-ին Շվեյցարիայի Համադաշնությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Անդրանիկ Հովհաննիսյանն իր հավատարմագրերը հանձնեց Շվեյցարիայի Համադաշնության նախագահ Ուլի Մաուրերին (Uely Maurer)։
Հավատարմագրերի հանձնման հանդիսավոր արարողությանը հաջորդած առանձնազրույցի ընթացքում Շվեյցարիայի նախագահը շնորհավորեց Անդրանիկ Հովհաննիսյանին ՀՀ դեսպանի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ՝ մաղթելով արդյունավետ աշխատանք։
Դեսպան Հովհաննիսյանը, շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար, անդրադարձավ հայ-շվեյցարական բարեկամական հարաբերություններին, երկու երկրների միջև տարբեր բնագավառներում իրականացվող երկկողմ փոխգործակցությանը՝ ուրվագծելով դրանց ամրապնդման ուղղությամբ իրականացվող քայլերը։
Դեսպանը Շվեյցարիայի նախագահին ներկայացրեց նաև Հայաստանի արտաքին քաղաքականության գերակայությունները, մեր երկրում տեղի ունեցող ներքաղաքական զարգացումները և ժողովրդավարության ամրապնդման ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերը։

Armenian Ambassador Andranik Hovhannisyan handed his letter of credence to President Ueli Maurer of Switzerland.
At the ensuing tête-à-tête, the Swiss President congratulated Hovhannisyan on assuming the office of Armenia’s Ambassador to Switzerland, and wished him productive work.
Ambassador Hovhannisyan, for his part, touched upon the Armenian-Swiss friendly relations and the continued cooperation between the two countries, and he outlined the steps being taken to strengthen them.
Also, the Ambassador briefed the Swiss President on the foreign policy priorities of Armenia, the political developments taking place in the country, and the steps being taken to strengthen democracy in Armenia.
Furthermore, Ambassador Hovhannisyan and President Maurer both stressed the importance of expanding the Armenian-Swiss economic ties.