ԱՄՆ եւ Իրանի պատերազմի տեւողությունն ու մասշտաբները դուրս կլինեն որեւէ մեկի վերահսկողությունից։ Այս մասին ասել է Հաթամ ալ Անբիայի շտաբի պետ, գեներալ-մայոր Գոլամ Ալի Ռաշիդը, տեղեկացնում է Tasnim-ը։
Նրա խոսքով՝ Իրանի զինված ուժերը լիովին պատրաստ են ծանր վնաս հասցնել ագրեսորներին։ «Մենք նախազգուշացնում ենք, որ պատերազմի տեւողությունն ու մասշտաբները դուրս կլինեն որեւէ մեկի վերահսկողությունից»,- նշել է հրամանատարը՝ ԱՄՆ-ին կոչ անելով դասեր քաղել Իրաքի եւ Աֆղանստանի օկուպացիայից, որը հանգեցրեց հազարավոր մարդկանց զոհվելուն եւ վիրավորվելուն։
Իրանցի գեներալը ԱՄՆ-ին նաեւ նախազգուշացրել է չանել «անշրջելի սխալ» իր հաշվարկներում։ Նա ընդգծել է, որ Իրանի զինված ուժերը կոշտ կարձագանքեն ագրեսիայի ցանկացած ակտի ընդդեմ երկրի հարավային սահմանների, կամ նրա ցամաքային, ծովային եւ օդային սահմանների խախտմանը։

Продолжительность и масштабы войны США и Ирана будут вне чьего-либо контроля. Об этом заявил командир штаба Хатам аль-Анбия генерал-майор Голам Али Рашид, передает Tasnim.
По его словам, иранские вооруженные силы полностью готовы нанести тяжелый урон агрессорам. «Мы предупреждаем, что продолжительность и масштабы войны будут вне контроля кого-либо», - отметил командир, призывая США извлечь уроки из оккупации Ирака и Афганистана, которая привела к гибели и ранениям тысяч людей.
Иранский генерал также предупредил США не делать «необратимую ошибку» в своих расчетах. Он подчеркнул, что вооруженные силы Ирана  жестко отреагируют на любой акт агрессии против южных границ страны или нарушение ее сухопутных, морских и воздушных границ.