ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ` Աննա Հակոբյանի հետ հուլիսի 4-6-ը պաշտոնական այցով կմեկնի Վիետնամի Սոցիալիստական Հանրապետություն:
Այցի ընթացքում տեղի է ունենալու Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը Վիետնամի վարչապետ Նգույեն Սուան Ֆուքի հետ: Այնուհետեւ երկու երկրների կառավարությունների ղեկավարները զանգվածային լրատվական միջոցների ներկայացուցիչների համար հանդես կգան բանակցությունների արդյունքներն ամփոփող հայտարարություններով: Վիետնամի վարչապետի անունից ի պատիվ Նիկոլ Փաշինյանի եւ տիկին Աննա Հակոբյանի կտրվի պաշտոնական ընթրիք: Վարչապետ Փաշինյանը հանդիպում կունենա Վիետնամի Ազգային ժողովի նախագահ  Նգույեն Թի Քիմ Նգանի հետ:
Նիկոլ Փաշինյանը կայցելի Վիետնամի անկախության եւ ազատության համար զոհված հերոսների հուշահամալիր, ինչպես նաեւ Վիետնամի Սոցիալիստական Հանրապետության հիմնադիր Հո Շի-Մինի դամբարան: ՀՀ կառավարության ղեկավարը հանդիպումներ կունենա նաեւ ՎՍՀ առեւտրի պալատի ղեկավարության եւ վիետնամցի գործարարների հետ, կայցելի Վիետնամում Հայաստանի դեսպանություն, որտեղ կհանդիպի «Վիետնամ-Հայաստան բարեկամություն» հասարակական կազմակերպության անդամների հետ:
Հուլիսի 7-9-ին էլ Սինգապուրի վարչապետ Լի Սիեն Լոնգի հրավերով Նիկոլ Փաշինյանը պաշտոնական այց կկատարի Սինգապուրի Հանրապետություն:
Այցի շրջանակում Հայաստանի վարչապետը հանդիպումներ կունենա Սինգապուրի բարձրագույն ղեկավարության՝ Սինգապուրի նախագահ Հալիմա Յակոբի, Սինգապուրի վարչապետ  Լի Շին Լունգի, Սինգապուրի խորհրդարանի խոսնակ Թան Չուան-Ջինի հետ: Նախատեսվում է երկկողմ համագործակցության մասին փաստաթղթերի ստորագրում:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կայցելի Սինգապուրում Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ հայկական եկեղեցի, որտեղ կհանդիպի Սինգապուրում եւ հարեւան երկրներում գործող հայ համայնքների ներկայացուցիչներին: Նախատեսվում են նաեւ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումները Սինգապուրի գործարար շրջանակների հետ:

Премьер-министр Армении Никол Пашинян с супругой Анной Акопян с 4 по 6 июля будет находиться с официальным визитом во Вьетнаме.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Правительства, в ходе визита Пашинян встретится с премьер-министром Вьетнама Нгуеном Суаном Фуком. Затем главы правительств двух стран выступят перед представителям СМИ с итоговыми заявлениями по результатам переговоров. В честь Пашиняна и его супруги будет дан официальный ужин. Глава кабмина Армении также встретится с главой парламента Вьетнама Нгуеном Ти Кимом Нганом.
Пашинян посетит Мемориальный комплекс героев, погибших за независимость и свободу Вьетнама, а также мавзолей основателя Социалистической Республики Вьетнам Хо Ши Мина. Премьер также встретится с руководством Торговой палаты Вьетнама и бизнесменами. Он посетит и посольство Армении, где встретится с членами общественной организации «Дружба Вьетнам-Армения».
По приглашению премьер-министра Сингапура Ли Сянь Луна 7-9 июля Пашинян с официальным визитом посетит и эту республику. В рамках визита он встретится с высшими должностными лицами Сингапура - президентом страны Халимой Якоб, премьер-министром Ли Сянь Луном, спикером парламента Таном Чуанем-Джином. Планируется подписание документов о двустороннем сотрудничестве.
Пашинян посетит также армянскую церковь «Сурб Григор Лусаворич» в Сингапуре, где встретится с представителями армянских общин и соседних стран. Планируется также встреча главы кабмина Армении с деловыми кругами этой страны.