ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը ցավակցություն է հայտնել Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Արման Կիրակոսյանի մահվան կապակցությամբ:
Այս կապակցությամբ հաղորդագրություն է տարածվել, որում ասվում է.
«Անասելի ցավ եմ ապրում. ես կորցրեցի վաղեմի ընկերոջս՝ Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան,պատմական գիտությունների դոկտոր,պրոֆեսոր Արման Ջոնի Կիրակոսյանին:
Մեր ընտանիքը կորցրեց իսկական բարեկամի ու հրաշալի մարդու, ում հետ հանդիպումը միշտ սպասված, հաճելի և օգտակար էր:
Մեր ժողովուրդը և պետությունը կորցրեցին արժանավոր զավակին, պրպտող պատմաբան-գիտնականին, պրոֆեսիոնալ դիվանագետին, հայրենիքին նվիրված արժանապատիվ քաղաքացուն:

YEREVAN. – President of Armenia Armen Sarkissian extended condolences on the demise of Armenia’s Ambassador to UK Arman Kirakossian.
In his message President Sarkissian said it is very painful for him to lose his longtime friend Arman Kirakossian.
“Our family lost a real friend and a wonderful person meeting whom was always pleasant and helpful,” he said.
The President of Armenia added that the Armenian nation and our country lost a historian and a researcher, a professional diplomat and a faithful citizen.