Վրաստանում ՀՀ դեսպանատունը հայտարարություն է տարածել Վրաստանում վթարի ենթարկված ՀՀ քաղաքացիների վերաբերյալ:
«Այսօր՝ առավոտյան ժամը 06։00-ին մոտ, Գորի-Քարելի ավտոճանապարհի 100-րդ կմ տեղի է ունեցել ճանապարհատրանսպորտային պատահար, որի հետևանքով Հայաստանի Հանրապետության երեք քաղաքացիներ՝ Ռ. Հ., Է. Մ. և Ա. Մ. մահացել են, իսկ հինգը՝ Լ. Մ., Մ. Մ., Մ. Մ., Ա. Մ. և Ռ. Մ., տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են Գորիի և Թբիլիսիի բժշկական կենտրոններ։
Դեսպանությունը մշտական կապ է պահպանում բժիշկների հետ և տուժածների առողջական վիճակի մասին հանդես կգա հավելյալ հայտարարություններով»,-ասվում է հայտարարությունում։
Ավելի վաղ Shamshyan.com-ն էլ հայտնել էր, որ Վրաստանում վթարի հետևանքով մահացածներից 2-ը երեխաներ են, մեկը՝ կին:
ՀՀ առողջապահության նախարարն էլ իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է, որ իր հանձնարարականով նախարարի տեղակալ Հովհաննես Հարությունյանը մեկնում է Վրաստան՝ տեղում ծանոթանալու ողբերգական ավտովթարից տուժածների առողջական վիճակին, կազմակերպելու նրանց բուժօգնությունը, ինչպես նաև տարհանումը Երևան՝ ըստ անհրաժեշտության։

Посольство Армении в Грузии распространило заявление о гражданах Армении, попавших в автоаварию в Грузии.
«Сегодня, примерно в 06:00, на 100-ом километре автодороги Гори-Карели произошло дорожно-транспортное происшествие, вследствие которого погибли три гражданина Армении Р. Г., Э. М. и А. М., а пять человек – Л. М., М. М., М. М. А. М. и Р. М. с телесными повреждениями различной степени тяжести доставлены в медицинские центры Гори и Тбилиси.
Посольство находится на постоянной связи с врачами и выступит с дополнительными заявлениями о состоянии здоровья пострадавших», - отмечается в заявлении.
Ранее сайт Shamshyan.com сообщил о том, что двое погибших в ДТП в Грузии - дети, еще одна из жертв ДТП – женщина.
Ранее министр здравоохранения Армении Арсен Торосян на своей странице в Facebook сообщил, что по его поручению, заместитель министра Ованнес Арутюнян направляется в Грузию, чтобы на месте ознакомиться с состоянием здоровья пострадавших в страшном ДТП, организовать их медпомощь, а также возвращение в Ереван по необходимости.