Հայաստանի եւ Սինգապուրի վարչապետներ Նիկոլ Փաշինյանի եւ Լի Սյեն Լունի հանդիպման արդյունքներով Հայաստանի եւ Սինգապուրի կառավարությունների միջեւ ստորագրվել են տարբեր ոլորտներում համագործակցության մի քանի փաստաթղթեր: Նիկոլ Փաշինյանի եւ Լի Սյեն Լունի ներկայությամբ, մասնավորապես ստորագրվել են հետեւյալ փաստաթղթերը.
Հայաստանի Հանրապետության եւ Սինգապուրի Հանրապետության կառավարությունների միջեւ ստորագրվել է եկամուտների կրկնակի հարկումը բացառելու եւ հարկերի վճարումից խուսափելը կանխելու մասին համաձայնագիր: Փաստաթուղթը ստորագրել են ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Ավետ Ադոնցը եւ Սինգապուրի պաշտպանության եւ արտաքին գործերի ավագ պետական նախարար Մալիկի Օսմանը:
Հայաստանի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարության զբոսաշրջության կոմիտեի եւ Սինգապուրի Հանրապետության զբոսաշրջության խորհրդի միջեւ ստորագրվել է զբոսաշրջության բնագավառում համագործակցության ամրապնդման մասին փոխըմբռնման հուշագիր: Այն ստորագրել են ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Խաչատրյանը եւ Սինգապուրի առեւտրի եւ արդյունաբերության ավագ պետական նախարար Կոհ Պոհ Կունը:
Հայաստանի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի նախարարության եւ Սինգապուրի Հանրապետության մշակույթի, համայնքների զարգացման եւ երիտասարդության հարցերի նախարարության միջեւ ստորագրվել է փոխըմբռնման հուշագիր: Հայկական կողմից այն ստորագրել է ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Ավետ Ադոնցը, իսկ սինգապուրյան կողմից` Պաշտպանության եւ արտաքին գործերի ավագ պետական նախարար Մալիկի Օսմանը:
Հայաստանի Հանրապետության գիտությունների ազգային ակադեմիայի Ա. Թախտաջյանի անվան բուսաբանության ինստիտուտի եւ Սինգապուրի Հանրապետության ազգային պարկերի խորհրդի միջեւ ստորագրվել է փոխըմբռնման հուշագիր: Այն ստորագրել են ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Ավետ Ադոնցը եւ Սինգապուրի ազգային պարկերի խորհրդի գլխավոր տնօրեն Քեննեթ Էրը:

По итогам встречи премьер-министров Армении и Сингапура  Никола Пашиняна и Ли Сянь Луна между правительствами двух стран подписано несколько документов по сотрудничеству в разных сферах. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе кабмина Армении.
В присутствии Никола Пашиняна и Ли Сянь Луна, в частности, подписаны следующие документы:
Между правительствами Армении и Сингапура  подписано Соглашение об исключении двойного налогообложения доходов и предотвращении уклонения от уплаты налогов. Документ подписали заместитель министра иностранных дел Армении Авет Адонц и старший государственный министр обороны и иностранных дел Сингапура Малики Осман.
Между Комитетом по туризму Министерства экономики  Армении и Советом по туризму Сингапура подписан Меморандум о взаимопонимании об укреплении сотрудничества в сфере туризма. Его подписали министр экономики Армении Тигран Хачатрян и старший государственный министр торговли и промышленности Сингапура Кох Пох Кун.
Между Министерством образования, науки, культуры и спорта Армении и Министерством культуры, развития общин и по вопросам молодежи Сингапура подписан Меморандум о взаимопонимании. С армянской стороны его подписал заместитель министра иностранных дел Армении Авет Адонц, а с сингапурской - старший государственный министр обороны и иностранных дел Малики Осман.
Между Институтом ботаники им. А. Тахтаджяна Национальной академии наук Армении и Советом национальных парков Сингапура подписан Меморандум о взаимопонимании. Его подписали замглавы МИД Армении Авет Адонц и генеральный директор Совета национальных парков Сингапура Кеннет Эр.