Արարատի մարզում Զոդի կամրջի վրա տեղի ունեցած ողբերգական ավտովթարի դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործով այսօր՝ հուլիսի 8-ին, ձերբակալվել է Toyota Hilux-ի վարորդ Սողոմոն Հակոբյանը։ Այս մասին NEWS.am-ին հայտնեց ՀՀ քննչական կոմիտեի դեպարտամենտի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Նաիրա Հարությունյանը:
Սողոմոն Հակոբյանը կասկածվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 3-րդ մասով (ճանապարհային երթեւեկության կամ տրանսպորտային միջոցների շահագործման կանոնները խախտելը, որն անզգուշությամբ առաջացրել է երկու կամ ավելի մարդու մահ):
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ հուլիսի 6-ին, ժամը 15:15-ին «911» ծառայությանը տեղեկություն է հաղորդվել, որ Արարատի մարզում` Զոդի կամրջի վրա, տեղի է ունեցել ՃՏՊ. բախվել է երեք ավտոմեքենա. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Պարզվել է, որ Զոդի կամրջի վրա բախվել են «Toyota», «ՎԱԶ-2106» եւ «ԳԱԶել» մակնիշների ավտոմեքենաները: Ըստ նախնական վարկածի՝ «Տոյոտա»-ն դիմացից խփել է «Գազել»-ին, որից հետո հետեւից եկող «ՎԱԶ 2106»-ը նույնպես հարվածել է «Գազել»-ին. դրանից հետո գազի արտահոսք է եղել ու բռնկում է եղել:
Ըստ նախնական տվյալների՝ կա 13 տուժած: Պատահարի հետեւանքով մահացել է 6 քաղաքացի,ա յդ թվում «Գազելի» վարորդը:

Within the criminal case initiated on the fact of the tragic accident in Ararat region, the driver of Toyota Hilux, Soghomon Hakobyan, has been detained, the spokesperson for Armenian Investigative Committee Naira Harutyunyan told Armenian News - NEWS.am. Soghomon Hakobyan was charged of violating traffic rules and operation of vehicles.
As reported earlier, six people were killed and another 13 were injured in a tragic car accident in Armenia’s Ararat province.
Two passenger cars and a minibus collided on Yerevan-Yeraskh highway. The minibus caught fire, and six passengers burned alive. Five passengers of the minibus and the driver were killed. Three out of 13 injured are in extremely critical condition.
Talking to reporters on Monday, Minister of Emergency Situations Feliks Tsolakayan said preliminary reports suggest that the driver of Toyota crashed into the minibus.