ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբրետ Քոչարյանի աջակիցների եւ ոստիկանների միջեւ Թումանյան փողոցում տեղի ունեցած միջադեպի արդյունքում ոստիկանության Կենտրոնականի բաժին է բերվել 6 քաղաքացի։ Այս մասին NEWS.am–ին հայտնեց ոստիկանության լրատվական վարչության պետի տեղակալ Էդգար Ջանոյանը։
Քաղաքացիները ոստիկանություն են տարվել «Վարչական իրավախախտումների մասին» ՀՀ օրենքի 182–րդ հոդվածով նախատեսված արարք կատարելու համար. այն է՝  ոստիկանության ծառայողի օրինական պահանջը չկատարելը։
Հիշեցնենք, որ այսօր Ռոբերտ Քոչարյանի աջակիցները բողոքի ակցիա էին իրականացնում Երեւանում։ Օրվա երկրորդ կեսին ակցիայի մասնակիցները փորձեցին փակել Թումանյան փողոցը, որտեղով պետք է անցներ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ավտոշարասյունը։
Ոստիկանները ակցիայի մասնակիցներին ուժով հեռացրեցին փողոցին եւ նրանց տեղափոխեցին ոստիկանության Կենտրոնականի բաժին։

После сегодняшней потасовки на ереванской улице Туманяна между сторонниками второго президента Армении Роберта Кочаряна и полицейскими 6 человек были подвергнуты приводу в Центральное отделение Полиции. Об этом заявил в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am заместитель начальника пресс-службы Полиции Эдгар Джаноян.
Граждане были подвергнуты приводу за совершение деяния, предусмотренного 182 статьей закона «Об административных правонарушениях», речь идет о не выполнении законного требования служащего Полиции Армении.
Напомним, что сторонники Кочаряна сегодня провели акцию протеста в Ереване. Во второй половине дня они попытались перекрыть улицу Туманяна, по которой должна была проехать автоколонна премьер-министра Армении Никола Пашиняна. Участников акции с улицы силой вытолкнули полицейские.