Չինական ChinaSo որոնողական համակարգը հինգշաբթի գործարկել է բջջային հավելված իր ցանցային որոնման համար, որը մշակվել է հատուկ երեխաների եւ դեռահասների համար։ Այս մասին ասվում է արտադրողի հայտարարությունում, տեղեկացնում է ՏԱՍՍ-ը։
Young բջջային հավելվածը ստեղծվել է արհեստական ինտելեկտի տեխնոլոգիաների եւ ավելի շատ տվյալների հիման վրա։ Այն կարող է ավտոմատ ճանաչել եւ արգելել արգելված կոնտենտը, ներառյալ բռնության, պոռնոգրաֆիական ֆայլերի, ինչպես նաեւ մոլախաղերի մասին տեղեկատվությունը։
Հավելվածում աշխատանքն սկսելու համար օգտատերը պետք է նշի սեռը, ինչպես նաեւ տարիքը. համակարգը թույլ է տալիս ընտրել 6-18 տարեկանների կարգը։ Հարցումը մտցնելիս համակարգն ավտոմատ կերպով ընտրում է կոնտենտը՝ հաշվի առնելով նշված տարիքը։
Ծրագրի ինտերֆեյսը  նման է սովորական որոնողական մեքենային. վերին հատվածում ներկայացված են մի քանի բաժիններ, որոնց մեջ են՝ «երաժշտություն», «զվարճանքներ», «խաղեր», «հանձնարարականներ», «օնլայն դասընթացներ» եւ այլն։ Տեղեկությունն այս բաժիններում, ինչպես պնդում է ChinaSo-ն, ստեղծվում է երեխայի կամ դեռահասի տարիքի հաշվառմամբ։ Հավելվածը հասանելի է անվճար բեռնման համար։

Китайский интернет-поисковик ChinaSo запустил в четверг мобильное приложение для сетевого поиска, разработанное специально для детей и подростков. Об этом говорится в заявлении разработчика, передает ТАСС
Мобильное приложение Young создано на основе технологий искусственного интеллекта и больших данных. Оно автоматически способно распознавать и блокировать запрещенный контент, включая информацию о насилии, порнографические файлы, а также азартные игры.
Для начала работы в приложении пользователю необходимо указать пол, а также возраст: система позволяет выбрать категорию от шести до 18 лет. По словам разработчика, при введении запроса система автоматически подбирает контент с учетом указанного возраста.
Интерфейс программы выглядит аналогично обычной поисковой машине: в верхней части представлено несколько разделов, среди которых «музыка», «развлечения», «игры», «рекомендации», «онлайн-курсы» и другие. Информация в данных разделах, как утверждает ChinaSo, генерируется с учетом возрастной группы ребенка или подростка. Приложение доступно для скачивания бесплатно.