Հուլիսի 10-ին ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Վարուժան Ներսեսյանը հանդիպեց Նյու Յորք նահանգի կոնգրեսական Էնթոնի Բրինդիզիի հետ: Դեսպանը կոնգրեսականին շնորհավորեց ընտրվելու կապակցությամբ` մաղթելով նորանոր հաջողություններ ու ձեռքբերումներ:
ԱԳՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ Վարուժան Ներսեսյանը կոնգրեսական Բրինդիզին տեղեկացրեց Հայաստանում ընթացող ժողովրդավարական բարեփոխումների ընթացքի, այդ ուղղությամբ արձանագրված արդյունքների, ինչպես նաև հայ-ամերիկյան հարաբերությունների շուրջ վերջին զարգացումների մասին:
Զրուցակիցներն անդրադարձան միջխորհրդարանական կապերի խթանման կարևորությանը` ընդգծելով հայ համայնքի դերակատարումն այդ հարցում:

Armenia’s Ambassador to the United States Varuzhan Nersesyan met yesterday with US Congressman Anthony Brindisi from the State of New York. He congratulated the Congressman on being elected and wished him more success and achievements.
As reported the Ministry of Foreign Affairs of Armenia, Varuzhan Nersesyan talked about the course of implementation of the democratic reforms underway in Armenia, the results that have been recorded, as well as the latest developments of Armenia-US relations.
The interlocutors touched upon the importance of the promotion of interparliamentary ties and underscored the role of the Armenian community in this regard.