Air Canada-ի ինքնաթիռը, որը Վանկուվերից թռչում էր դեպի Սիդնեյ (Ավստրալիա), հանկարծակի բախվել է ուժեղ տուրբուլենտության, ինչի հետեւանքով ավելի քան 30 ուղեւոր վնասվածքներ է ստացել, տեղեկացնում է CBC-ը՝ հղում կատարելով ավիաընկերությանը։
AC33 չվերթը ուղարկվել է Հոնոլուլուի միջազգային օդանավակայան տեղի ժամանակով առավոտյան ժամը 6.46-ին։
Air Canada-ի ներկայացուցիչ Փիթեր Ֆիցփաթրիկն ասել է, որ 37 մարդ թեթեւ վնասվածքներ է ստացել։ 30 մարդ հասցվել է տեղի հիվանդանոցներ, ինը մարդ լուրջ վնասվածքներով եւ 21-ը՝ թեթեւ։ Պաշտոնյաների խոսքով՝ վնասվածքները եղել են պարանոցի, մեջքի եւ գլխի շրջաններում, ինչպես նաեւ պատռված վերքեր։
Boeing 777-200 ինքնաթիռում 269 ուղեւոր կար եւ անձնակազմի 15 անդամ։ Ինքնաթիռը երկու ժամ թռչում էր արդեն, երբ ընկել է տուրբուլենտության մեջ։

Самолет Air Canada, летевший из Ванкувера в Сидней, Австралия, столкнулся с внезапной и сильной турбулентностью, в результате чего более 30 пассажиров получили ранения, сообщает CBC  со ссылкой на авиакомпанию.
Рейс AC33 был перенаправлен в международный аэропорт Гонолулу около 6:46 утра по местному времени.
Представитель Air Canada Питер Фицпатрик заявил, что 37 человек получили легкие ранения. 30 человек были доставлены в местные больницы, девять с серьезными травмами и 21 с легкими.  По словам чиновников, были травмы шеи, спины и головы и рваные раны.
На борту Boeing 777-200 находились 269 пассажиров и 15 членов экипажа. Самолет находился в полете  около двух часов после, когда столкнулся с турбулентностью.