Սյունիքի մարզում երեկ՝ հուլիսի 13-ին, հնչել են կրակոցներ, հայտնում է shamshyan.com-ը։
Ժամը 19։00-ի սահմաններում Գորիսի բժշկական կենտրոնից ոստիիկանության Գորիսի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ հրազենային վնասվածքներով հոսպիտալացվել է 2 քաղաքացի։
Ոստիկանները պարզել են, որ հիվանդանոց են տեղափոխվել Խնձորեսկ գյուղի բնակիչներ՝ 29-ամյա Աշոտ Ավանյանը՝ «որովայնի շոշափող հրազենային վիրավորում, աջ բազկի և ձախ ազդրի միջանցիկ հրազենային վիրավորում» ախտորոշմամբ և 24-ամյա Թևոս Ավանյանը՝ «աջ ազդրի կույր հրազենային վիրավորում» ախտորոշմամբ։
Առայժմ վիրավորներն ի վիճակի չեն տեղեկություններ տալ կատարվածի մասին ։
Փաստի առթիվ Գորիսի քննչական բաժնում ՀՀ քր. օր-ի 34-104 հոդվածի 1-ին մասի և 235 հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ։
Ոստիկանությունն ու քննչական բաժինը ձեռնարկում են անհրաժեշտ օպերատիվ հետախուզական և քննչական համատեղ գործողություններ՝ դեպքի հանգամանքները պարզելու, կատարողին կամ կատարողներին հայտնաբերելու ուղղությամբ։

В Сюникской области Армении накануне, 13 июля, прозвучали выстрелы, сообщает shamshyan.com.
В районе 19:00 из медицинского центра Гориса в полицию поступило сообщение о госпитализации двух граждан с огнестрельными ранениями.
Полицейские выяснили, что в больницу были доставлены жители села Хндзореск: 29-летний Ашот Аванян с огнестрельными ранениями в области брюшной полости, правой руки и левого бедра и 24-летний Тевос Аванян с огнестрельным ранением бравого бедра.
В настоящее время пострадавшие не в состоянии давать показания о случившемся.
По факту произошедшего в следственном отделе Гориса возбуждено уголовное дело по признакам 1-ой части статьи 34-104 и 1-ой части статьи 235 Уголовного кодекса Армении.
Полиция и следственный отдел предпринимают необходимые совместные оперативные розыскные и следственные действия в направлении выяснения обстоятельств случившегося и обнаружения лица или лиц, совершивших преступление.