Ծիծեռանակաբերդում հրդեհաշիջման աշխատանքները որոշ ժամանակ ղեկավարել է ԱԻ նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանը, նրա հեռանալուց հետո հրդեհաշիջմանը հետեւում է ԱԻՆ փրկարար ծառայության պետ Արտակ Նահապետյանը։ Այս մասին NEWS.am-ին հայտնեցին ԱԻՆ լրատվական ծառայությունից՝ նշելով, որ հրշեջներն այժմ աշխատում են կասեցնել կրակի հետագա տարածումը։
Նախնական տվյալով՝ Ծիծեռնակաբերդի մոտակայքում այրվում է 15-20 հա խոտատածածկ տարածք։ Հրդեհաշիջման աշխատանքներին մասնակցում են 9 մարտական հաշվարկ, հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի փրկարարական ջոկատ, օպերատիվ 2 խումբ, քաղաքապետարանից 4 ջրատար մեքենա։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ ԱԻՆ «911» ծառայությանն այսօր՝ հուլիսի 14-ին, ժամը 20:24-ին ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Երևան քաղաքի Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրի մոտակայքում. այրվում է խոտածածկ տարածք:

Работами по тушению пожара у мемориального комплекса «Цицернакаберд» некоторое время руководил глава МЧС Феликс Цолакян. После его отбытия за работами по тушению пожара следит начальник Службы спасения МЧС Артак Наапетян. Об этом Новости Армении-NEWS.am сообщили в пресс-службе МЧС, отметив, что пожарные сейчас работают над приостановлением дальнейшего распространения пожара.
По предварительным данным, близ «Цицернакаберда» горит 15-20 га территории, покрытой травой.
В работах по тушению пожара участвует 9 боевых расчетов, спасательный отряд центра реализации спасательных работ специального назначения, две оперативные группы, четыре машины с водой из мэрии.
Ранее мы сообщали о том, что в службу «911» МЧС Армении сегодня, 14 июля, в 20:24, поступило сообщение о том, что близ мемориального комплекса Цицернакаберд вспыхнул пожар: горит покрытая травой территория.