ՀՀ հումանիտար առաքելության խումբը, Հալեպում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսության հետ համագործակցությամբ, հուլիսի 13-ին եւ 15-ին Հալեպի Հայ ծերանոցին եւ զինվորական հոսպիտալին փոխանցել է բժշկական եւ առողջապահական պարագաներ: «Հումանիտար ականազերծման եւ փորձագիտական Կենտրոն» ՊՈԱԿ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հայ ծերանոցի տնօրինությունը եւ սիրիական զինվորական հոսպիտալի ղեկավարությունն իրենց խորին շնորհակալությունն են հայտնել հայ բժիշկներին՝ անհատույց կերպով տրամադրված բժշկական պարագաների եւ դեղորայքի, ինչպես նաեւ Հայ ծերանոցում, «Դարմանատուն» ընկերաբժշկական կենտրոնում եւ մի շարք բժշկական այլ հաստատություններում ամենօրյա ռեժիմով ցուցաբերվող բժշկական օժանդակության համար:
Զինվորական հոսպիտալի պետ, գեներալ Ֆայեզ ալ Այուբին իր երախտագիտությունն է հայտնել հայ բժիշկներին՝ պատերազմից տուժած սիրիացիներին օգնություն ցուցաբերելու համար։
Հոսպիտալի պետը շնորհակալություն է հայտնել նաեւ ՀՀ իշխանություններին, մասնավորապես, առողջապահական կառույցներին` առաջին իսկ օրերից ցուցաբերած օգնության եւ աջակցության համար»։

On July 13 and 15, the humanitarian mission group of Armenia, in association with the Consulate General of Armenia in Aleppo, delivered medical and healthcare accessories to the Armenian nursing home and military hospital in Aleppo. As reported the Armenian Center for Humanitarian Demining and Expertise SNCO, the directors of the Armenian nursing home and the administration of the military hospital expressed their deep gratitude to the Armenian doctors for delivering the drugs and medical accessories free-of-charge, as well as for providing daily medical assistance at the Armenian nursing home, the “Darmanatun” social-medical center and several other medical institutions.
Head of the military hospital, General Fayez al-Ayubi expressed his gratitude to the Armenian doctors for providing assistance to Syrians devastated by the war. He also expressed gratitude to the Armenian government, particularly Armenia’s healthcare institutions for the support and assistance that they have provided since the very first days of the war.