Honda ընկերության եւ  Guangzhou- ի ավտոմոբիլային կոնցեռնի դաշինքը չինական շուկայից հետ կկանչի 94 680 ավտոմեքենա անվտանգության բարձիկների թերությունների պատճառով: Այս մասին հաղորդում է Xinhua գործակալությունը` վկայակոչելով վերահսկիչ հանձնաժողովին:
Մեքենաների հետկանչը կսկսվի երկուշաբթի եւ կընդգրկի 2002 թվականի նոյեմբերի 11-ի եւ 2017 թվականի հունիսի 27-ի միջեւ ընկած ժամանակահատվածում արտադրված 94,663  Crosstour, Fit, City, Accord, Odyssey եւ Everus S1 մոդելներ, ինչպես նաեւ 2012-ի հուլիսի 5-ի եւ 2013 թվականի մարտի 1-ի միջեւ ընկած ժամանակահատվածում արտադրված  ներկրված 17 Fit Hybrid սեդաններ:
Հայտարարությունում նշվում է, որ անվտանգության բարձիկների բացման ժամանակ նշված մեքենաների  անվադողերն օդով լցնելու պոմպերը կարող են պայթել, ինչը սպառնալիք է վարորդների եւ ուղեւորների համար:
Հայտարարությունում նաեւ ընդգծվում է, որ թերություն ունեցող պահեստամասերի փոխարինումը անվճար կիրականացվի:

Альянс компании Honda и автомобильного концерна Guangzhou отзовет с китайского рынка 94 680 автмобилей из-за дефективных подушек безопасности, сообщает Xinhua со ссылкой на контрольную комиссию.
Отзыв автомобилей начнется с понедельника и охватит 94,663  модели Crosstour, Fit, City, Accord, Odyssey и Everus S1, произведенные в период между 11 ноября 2002 года и 27 июня 2017 года, а также 17 импортированных седанов Fit Hybrid, произведенных в период между 5 июля 2012-го и 1 марта 2013 года, отмечается в заявлении Общего управление контролем качества, инспекцией и карантином.
В заявлении сказано, что при развертывании подушек безопасности, насосы для накачивания шин отмеченных автомобилей могут разорваться, что является угрозой для водителей и пассажиров.