Սինգապուրի իշխանությունները տեղեկացրել են փղոսկրի ամենամեծ մաքսանենգության մասին։ Ինչպես տեղեկացնում է AFP-ն, 8,8 տոննա փղոսկր է հայտնաբերվել կոնտեյներում, որն ուղեւորվում էր Վիետնամ։ Բեռը պարունակում էր նաեւ պանգոլինի 11,9 տոննա թեփուկ։
«Մողեսի առգրավված թեփուկը եւ փղոսկրը կոչնչացվեն, որպեսզի դրանք շուկա չվերադառնան»,- ասել են երկրի մաքսատան ներկայացուցիչները։
Փղոսկրի առեւտուրն արգելված է աշխարհի շատ երկրներում, որպեսզի օգնություն ցուցաբերվի փղերի պակասող պոպուլյացիայի պահպանմանը։ Պանգոլինի թեփուկն օգտագործվում է չինական ավանդական բժշկությունում, իսկ դրանց միսը համարվում է նրբախորտիկ Վիետնամում եւ Չինաստանում։

Власти Сингапура сообщили о самой крупной контрабанде слоновой кости. Как сообщает AFP, 8,8 тонны слоновьих бивней были обнаружены в контейнере, направляющемся во Вьетнам. Груз также содержал около 11,9 метрических тонн чешуи панголина.
«Изъятые чешуя ящера и слоновая кость будут уничтожены, чтобы не дать им вернуться на рынок», - заявили представители таможни страны.
Торговля слоновой костью была запрещена в большинстве стран мира, чтобы помочь сохранить сокращающуюся популяцию слонов. Чешуя панголина является популярным ингредиентом в традиционной китайской медицине, а их мясо считается деликатесом во Вьетнаме и Китае.