«Պոբեդա» ընկերության կողմից ավիափոխադրումների դադարեցման հետ կապված խնդիրը լուծված է: Օգոստոսի 6-ին NEWS.amին  այս մասին հայտնեցին Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեից:
«Ավիաընկերության հայաստանյան գրասենյակում հայտնեցին, որ խնդիրն արդեն լուծված է: Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեն իր կողմից հետաքննություն է անցկացնում: Դրա ավարտից հետո հանդիպումներ կանցկացվեն ավիաընկերության, օդանավակայանի ներկայացուցիչների եւ այլ շահագրգիռ կողմերի հետ», - ընդգծել են կոմիտեում:
Նշենք, որ ըստ ՏԱՍՍ-ի, «Պոբեդա» լոուքոսթերը ձմեռային սեզոնից դադարեցնում է Գյումրի (Հայաստան) չվերթները: Ավիաընկերությունում հայտնել են, որ չվերթների դադարեցման վերաբերյալ որոշման պատճառը կապված է Գյումրիի օդանավակայանում վառելանյութի պարբերական թերլիցքավորման հետ:
«Գյումրիի օդանավակայանում, ցավոք,  վառելանյութի լիցքավորման ընկերությունը պարբերաբար թերլիցքավորում է կատարում: «Պոբեդան» բազմիցս դիմել է օդանավակայանի ղեկավարությանը՝ պահանջելով պարզել իրավիճակը: Սակայն օդանավակայանի միջոցառումներն անբավարար են, եւ վառելանյութ լիցքավորողը շարունակում է թերլիցքավորման պրակտիկան: «Պոբեդան» իր ծրագրած չվերթները Գյումրի կկատարի մինչեւ ամառային սեզոնի վերջը, որպեսզի իր հաճախորդներին  դժվար դրության մեջ չդնի, բայց ձմեռային սեզոնից այս երթուղով տոմսերի վաճառքը դադարեցված է»,- ասել է նա:
Ընկերության պաշտոնական ներկայացուցիչը հաստատել է, որ վաճառքը դադարեցված է:
Այս պահին «Պոբեդան» կատարում է Մոսկվայից Գյումրի շաբաթական 10 չվերթ (այդտեղից առաջարկվում է տեղափոխում մինչեւ Երեւան), ձմեռային սեզոնին նախատեսված էր շաբաթական 7 չվերթ: Լոուքոսթերը Գյումրի չվերթները սկսել էր 2016 թվականին դեկտեմբերին:

Проблема в связи с приостановлением авиаперевозок компанией «Победа» решена. Об этом корреспонденту Новости Армении – NEWS.am 6 августа сообщили в пресс-службе Комитета гражданской авиации.
«В армянском офисе авиакомпании сообщили, что проблема уже решена. Комитет гражданской авиации со своей стороны проводит расследование. После его завершения будут проведены встречи с представителями авиакомпании, аэропорта и других заинтересованных сторон», - подчеркнули в Комитете.
Отметим, что, по данным российского государственного агентства  ТАСС, лоукостер «Победа» приостанавливает рейсы в Гюмри (Армения) с зимнего сезона. В авиакомпании сообщили, что решение о приостановке рейсов связано с систематическим недоливом топлива в аэропорту Гюмри. «К сожалению, в аэропорту Гюмри топливозаправочная компания периодически практикует недолив топлива. «Победа» неоднократно обращалась к руководству аэропорта с требованием разобраться. Однако меры аэропорта недостаточны, и топливозаправщик продолжает практику недолива. До конца летнего сезона «Победа» выполнит все запланированные рейсы в Гюмри, чтобы не подводить своих клиентов, но с зимнего сезона продажа билетов на этом маршруте приостановлена», - заявил источник. Официальный представитель компании подтвердил, что продажи приостановлены. На данный момент «Победа» выполняет 10 рейсов в неделю из Москвы в Гюмри (оттуда предлагается перевозка до Еревана), в зимнем сезоне было запланировано семь рейсов в неделю. Лоукостер открыл рейсы в Гюмри в декабре 2016 года.