Գործադիրի այսօրվա որոշմամբ, «Երկրաշարժի հետևանքով անօթևան մնացած ընտանիքների բնակարանային ապահովում»  միջոցառման շրջանակներում Շիրակի, Լոռու և Արագածոտնի մարզպետարաններին հատկացվեց 560 մլն դրամ: Այդ գումարի շրջանակներում նախատեսվում է լուծել  61 ընտանիքի բնակարանային խնդիր:
Նշենք, որ Շիրակի, Լոռու և Արագածոտնի մարզերի բնակավայրերում շահառու ճանաչված 5396 ընտանիքից (ներառում է նաև 2018 թվականին բնակարանային պայմանների բարելավման իրավունքը վերականգնած ընտանիքների թիվը)  2008-2017 թվականներին՝ մոտ 65 մլրդ. դրամ միջոցների հաշվին, լուծվել է 4839 ընտանիքի բնակարանային խնդիր:
Արդյունքում, դեռևս 557 ընտանիք ունի բնակարանային խնդիր, որը նախատեսված է լուծել մինչև 2020 թվականի տարեվերջ:
Ներկայումս լուծման ընթացքում է գտնվում ՀՀ Լոռու մարզի գյուղական բնակավայրերի  44 ընտանիքի բնակարանային խնդիր:
Մնացած ընտանիքների բնակարանային խնդիրների լուծման համար անհրաժեշտ 3.0 մլրդ դրամը  նախատեսված է ՀՀ 2020 թվականի բյուջեի նախագծում և 2020-2022թթ. պետական միջնաժամկետ ծախսերի ծրագրում:

YEREVAN. – With Thursday’s decision by the government of Armenia, 560 million drams have been allocated to the Shirak, Lori, and Aragatsotn provincial halls to resolve the housing issue of 61 families as part of the housing assistance program for families that have become homeless due to the devastating earthquake in 1988.
Out of 5,396 such families recognized as beneficiaries in Shirak, Lori, and Aragatsotn Provinces, the housing issue of 4,839 families was resolved between 2008 and 2017.
There are still 557 families with housing issues which, however, are expected to be resolved by the end of 2020.
At present, the housing issue of 44 families in the villages of Lori Province is being resolved.
And the 3 billion drams, which are needed to resolve the housing issues of the other families, are planned in the 2020 State Budget draft and in the 2020-2022 medium-term national expenditure plan.