Պետական եկամուտների կոմիտեն բավարար տվյալներ է հավաքել 2017-2018 թվականներին ՀԴՄ-ների գնման գործընթացում չարաշահումների վերաբերյալ քրեական գործ հարուցելու համար: Այս մասին օգոստոսի 13-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ՊԵԿ փոխնախագահ  Էդվարդ Հովհաննիսյանը:
Նրա խոսքով՝ դեռեւս վաղ է ասել դեպքն արդյոք կապված է անփութությա՞ն, թե՞ կոռուպցիայի դրսեւորման հետ, բայց ամեն դեպքում ստացած տեղեկությունները բավարար են եզրակացնելու համար, որ գործարքը կատարվել է չարաշահումներով: «Մնացյալ հարցերի պատասխանները կտրվեն քննության ավարտից հետո»,- նշեց նա:
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 7-ից Պետական եկամուտների կոմիտեն հայտնաբերել էր 2017-2018 թվականներին Հայաստանի համար 25 հազար ՀԴՄ-ներ գնելու գործընթացում չարաշահման դեպք:

Для возбуждения уголовного дела относительно злоупотреблений в процессе закупки кассовых аппаратов в 2017 – 2018 годах Комитет государственных доходов собрал достаточно данных. Об этом на встрече с журналистами 13 августа заявил заместитель председателя Комитета государственных доходов Армении Эдвард Ованнисян.
По его словам, пока рано говорить, связан ли случай с небрежностью или с проявлением коррупции, но в любом случае полученной информации было достаточно, чтобы сделать заключение: сделка проведена со злоупотреблениями. «Ответы на остальные вопросы буду даны по окончании расследования», - отметил он.
Напомним, что 7 августа Комитет государственных доходов выявил случай злоупотребления в процессе закупки 25 тысяч контрольно-кассовых аппаратов для Армении в 2017 – 2018 годах.