Օգոստոսի 11-ից 17-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 120 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 2300 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԱՀ ՊԲ-ի լրատվական ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են առաջնագծում հանդես գալ թելադրողի դիրքից և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկում մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

STEPANAKERT. – The adversary breached the truce at the zone of contact between the Karabakh and Azerbaijani opposing forces more than 120 times, from August 11 to 17.
During this time the Azerbaijan armed forces fired around 2,300 shots toward the military positions of the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic), and with various-caliber rifle weapons. Armenian News-NEWS.am has learned this from the press service of the Artsakh Ministry of Defense (MOD).
The vanguard units of the Artsakh Defense Army continue to take the necessary steps for defending combat positions.