Վարչապետն ասել է, որ այս պահին հիմքեր չկան Ամուլսարի  շահագործումը դադարեցնելու համար, չի ասել, որ պետք է շահագործվի: Այս մասին լրագրողներին ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մամուլի խոսնակ Վլադիմիր Կարապետյանը` նշելով, որ  հանդիպման ընթացքում որևէ եզրահանգման չեն եկել:
«Վարչապետն ուրիշ բան է ասել: Նա ասել է, որ այս պահին հիմքեր չկան շահագործումը դադարեցնելու համար, չի ասել, որ պետք է շահագործվի: Ես չեմ կարծում, որ ամբողջ ընթացակարգն ավարտվել է, կսպասենք վերջնական, ինչպես միշտ ասել ենք՝ ամեն ինչ շատ թափանցիկ է լինելու, քննարկում է լինելու»,- ասաց նա` նշելով, որ վարչապետի մոտ տեղի ունեցած քննարկման սղագրությունը մի քանի ժամից կհրապարակվի, որը կտա շատ հարցերի պատասխաններ:
Վարչապետի խոսնակը հավելեց, որ այս պահի դրությամբ նոր փորձաքննության անցկացման հիմքեր չկան:
Վլադիմիր Կարապետյանը ոստիկանների ուղեկցությամբ հեռացավ Բաղրամյան 26-ից:
Փաստաբան Գեղամ Սիմոնյանն էլ նրան դիմեց ասելով. «Պարոն խոսնակ, ժողովրդավարությունը Հայաստանում մեռավ  կեցցե թավշյա ավտորիտարիզմը, փոխանցեք վարչապետին»:

Премьер-министр заявил, что на данный момент нет оснований прекращать эксплуатацию Амулсарского месторождения. Он не говорил, что рудник нужно эксплуатировать. Об этом в беседе с журналистами 19 августа заявил пресс-секретарь премьер-министра Армении Владимир Карапетян, добавив, что в ходе встречи не было сделано никаких выводов.
Он отметил, что не думает, что все процедуры завершены, нужно дождаться окончания. «Как мы всегда говорили, все будет очень прозрачно, будут проведены обсуждения. Стенограмма беседы с премьер-министром будет опубликована через несколько часов. Это даст ответы на многие вопросы. В настоящее время нет оснований для проведения новой экспертизы», - отметил он.
Адвокат Гегам Симонян, в свою очередь, заявил: «Передайте премьер-министру, что народ в Армении устал от авантюризма «бархатной революции»».