Արժանապատվությունը գտնելուց առաջ դուք այն նախ պետք է ունենաք։ Ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում հայտարարեց Երեւանի ավագանու նախկին անդամ Սոնա Աղեկյանը՝ դիմելով իրեն դատի տված Երեւանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանին։
Նա «լայվով» ցուցադրեց աղբակույտեր՝ դրանց առկայությունը համարելով ոչ համահունչ քաղաքապետի արժանապատվությանը․
«Մինչ մենք այստեղ արժանապատվություն ենք որոնում, ոմանք կորցրել են իրենց արժանապատվությունը եւ դատական հայցերի միջոցով փորձում են գտնել իրենց արժանապատվությունը։ Արժանապատվությունը գտնելուց առաջ դուք այն նախ պետք է ունենաք։ Իսկ այն ինչ այս պահին արձանագրում եմ ես, արժանապատվության հետ համահունչ չէ»,- ասաց Սոնա Աղեկյանը։
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հատնել էր, որ Երեւանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը դատական հայց է ներկայացրել Երեւանի ավագանու նախկին անդամ Սոնա Աղեկյանի դեմ՝ պահանջելով իր պատվին եւ արժանապատվությանը պատճառված վնասի հատուցում եւ հերքում:

You must first have dignity before finding it This is what former member of the Council of Elders of Yerevan Sona Aghekyan said as she addressed Mayor of Yerevan Hayk Marutyan, who has filed a lawsuit against her.
During a live broadcast, she showed piles of garbage and said the presence of this garbage does not fall in line with the dignity of the mayor.
“While we are seeking dignity here, some people have lost their dignity and are trying to find it through lawsuits. You must first have dignity before finding it, and what I am recording now does not fall in line with dignity,” Sona Aghekyan said.
As reported earlier, Mayor of Yerevan Hayk Marutyan has filed a lawsuit against former member of the Council of Elders of Yerevan Sona Aghekyan, demanding compensation for the damage caused to his honor and dignity and refutation.