Օգոստոսի 22-ին Բելառուսի էկոնոմիկայի նախարարությունում կայացավ Բելառուսում Հայաստանի դեսպան Արմեն Ղեւոնդյանի հանդիպումը Բելառուսի էկոնոմիկայի նախարար Դմիտրի Կրուտոյի (Дмитрий Крутой) հետ։
ԱԳՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպմանը զրուցակիցներն անդրադարձան տնտեսական ոլորտում հայ-բելառուսական փոխգործակցությանն առչվող արդի հարցերին ու հեռանկարներին։
Երկկողմ ապրանքաշրջանառության գրանցվող աճի համատեքստում առանձնահատուկ ուշադրություն դարձվեց հայ-բելառուսական միջկառավարական հանձնաժողովի համապատասխան որոշումների իրականացմանը, ինչպես նաեւ գործընկերության ներուժի բացահայտմանը, այդ թվում նաեւ ԵՏՄ, ԱՊՀ եւ այլ բազմակողմ կառույցների շրջանակներում սահմանված գործիքակազմի առավել արդյունավետ կիրառմամբ։
Դեսպան Ղեւոնդյանն ու Դմիտրի Կրուտոյը քննարկեցին նաեւ ՏՏ եւ զբոսաշրջության ոլորտներում համագործակցության առավելությունները։
Երկու պետությունների պետական կառույցների եւ գործարար համայնքների մակարդակով երկխոսության աշխուժացման, ինչպես նաեւ փոխշահավետ առեւտրատնտեսական նախագծերի առաջմղման հեռանկարային եղանակների հստակեցման համատեքստում ընդգծվեց դեսպանության-նախարարության ձեւաչափում պարբերական հանդիպումների կարեւորությունը։

Armenian Ambassador to Belarus Armen Ghevondyan has met with Belarusian Minister of Economy Dmitry Krutoy.
The sides touched upon the current issues and prospects of the Armenian-Belarusian cooperation in the economic field, Armenian Foreign Ministry’s press service reported.
In the context of the growth of bilateral commodity turnover, special attention was paid to the implementation of the relevant decisions of the Armenian-Belarusian Intergovernmental Commission, as well as to the disclosure of the potential of partnership, including the more effective use of the tools established within the Eurasian Economic Union, CIS and other multilateral structures.
Ambassador Ghevondyan and Dmitry Krutoy also discussed the advantages of cooperation in IT and tourism.
In the context of intensifying the dialogue between the state structures of the two states and the business communities, as well as the prospective ways of promoting mutually beneficial trade and economic projects, the importance of periodic meetings in the format of Embassy-Ministry was highlighted.