Օգոստոսի 26-ին Dvin Music Hall-ում տեղի ունեցավ Առաջին հայկական միջազգային լուսանկարչական փառատոնի (Armenian International Photo Fest) հաղթողների պարգեւատրման արարողությունը:
Իրենց աշխատանքներն էին ներկայացրել 16 երկրներից ընդհանուր ավելի քան 500 մասնակից: Ժյուրին ընտրել էր երեք մասնակցի, որոնք ստացան ոսկե, արծաթե եւ բրոնզե մեդալներ:
Արարողությանը մասնակցում էին Հայաստանում Ճապոնիայի դեսպան Ջուն Յամադան, դիվանագիտական առաքելությունների ներկայացուցիչներ եւ այլ հյուրեր:
«Թովմասյան» բարեգործական հիմնադրամը, միջոցառման թվային գործընկեր all.me-ն եւ Dvin Music Hall-ը փառատոնի հիմնական գործընկերներից են, որն անցկացվում է Երեւանի քաղաքապետարանի հովանավորությամբ:
Փառատոնի ոսկե մեդալը շահեց Հնդկաստանի ներկայացուցիչ Կաուշիկ Մաժումդերուն՝ «Մրցավազք» լուսանկարի համար: Հայաստանի ներկայացուցիչ Եսայի Դուրմուզյանը Սեւանա լճի լուսանկարի համար ստացավ արծաթե մեդալը, իսկ երրորդ մրցանակը բաժին հասավ Իրանից Մահբոբե Ֆարաջոլլահին:
«Թովմասյան» բարեգործական հիմնադրամի նախագահ Արտակ Թովմասյանը լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ նման միջոցառումները մոտիվացնում են հայ երիտասարդ լուսանկարիչներին: Նա երիտասարդներին կոչ արեց ավելի ակտիվորեն ներգրավվել փառատոներին՝ կազմակերպված լինեն Հայաստանում թե արտասահմանում: «Մեր հիմնադրամն աջակցում է ոչ միայն մշակութային, այլեւ մարզական եւ գիտական միջոցառումներին, չնայած ես ավելի հակված եմ մշակույթն ու գիտությունը աջակցելուն»,- նշեց նա:
Մի քանի հատուկ մրցանակներ շնորհեցին Հայաստանի Ազգային ժողովը, Հայաստանում ԱՄԷ-ի դեսպանատունը, Իջեւանի գինու գործարանը, Profal ընկերությունը եւ Photolure գործակալությունը:
all.me-ի բիզնեսի զարգացման գծով տնօրեն Մարկուս Ազարյանն իր հերթին շեշտեց լուսանկարիչների համար տեխնոլոգիաների կարեւորությունը: Նա ներկայացրեց all.me պլատֆորմի առավելությունները եւ հավելեց, որ լուսանկարիչները կարող են այն օգտագործել ամբողջ աշխարհում իրենց աշխատանքները տարածելու համար, ինչպես նաեւ սեփական բիզնեսի զարգացման համար:
all.me-ն թվային էկոհամակարգ է, որը բաղկացած է սոցիալական ցանցից (meNetwork), առեւտրային հարթակից (meMarket) եւ վճարային համակարգից (mePay): Յուրօրինակ բիզնես մոդելն օգտատերերին թույլ է տալիս հաղորդակցվել միմյանց հետ, կարդալ հետաքրքիր նյութեր եւ վարձատրվել meNetwork-ի արժույթի միջոցով: Պլատֆորմը գովազդային եկամուտների 50 տոկոսը կիսում է օգտատերերի հետ:
Հետեւեք մեզ all.me սոցցանցում
Դադիվանքի հոգևոր գործառույթները չեն փոխվել, միակ խնդիրն ուխտավորների բացակայությունն է․ Արցախի թեմի առաջնորդ
Ամեն շաբաթ, կիրակի օրերին ուխտավորներին ցուցակագրում էինք․․․․
Շվեդիայի իշխանությունները կարող են փակել COVID-19-ի դեմ պայքարում կանոնները խախտած ռեստորաններն ու ակումբները
Ստոկհոլմը Շվեդիայի առավել տուժած քաղաքներից է, որտեղ գրանցվել է COVID-19-ի հետեւանքով մահացության դեպքերի ավելի քան կեսը…
Հայտնի են այն արտիստները, ովքեր ելույթ կունենան Երևան–Լոս–Անջելես մեծ համերգի ժամանակ (ֆոտո)
Կորոնավիրուսի հետևանքով առաջացած պանդեմիան անդառնալի մարդկային կորուստների պատճառ դարձավ...
Առաջին անգամ աշխարհում. VR տեխնոլոգիաներով համերգ՝ 40 հայ արտիստների մասնակցությամբ՝ Երևանից և Լոս Անջելեսից (ֆոտո)
Այն արտիստները, ովքեր գտնվում են Հայաստանում, ելույթ կունենան Dvin Music Hall-ում...
Ստեփանակերտում ախտահանել են շուկաները
Այսպես՝ «Բնակարանային շահագործման տնտեսություն» ՓԲԸ կողմից քլորի լուծույթով…
all.me թվային ցանցը սոցցանցը վերածել է դեպի օգտատերը կողմնորոշված բիզնես մոդելի (ֆոտո)
all.me ընկերությունների խմբի տնօրենների խորհրդի նախագահը թեմատիկ նստաշրջանի խոսնակներից մեկն էր, որը նվիրված էր բլոքչեյն հայեցակարգին եւ թվային ակտիվներին...

Церемония награждения победителей Первого армянского международного фото фестиваля (Armenian International Photo Fest) прошла в Dvin Music Hall 26 августа.
В целом, более 500 участников из 16 стран представили свои работы. Жюри выбрало трех участников, которые получили золотую, серебряную и бронзовую медаль.
На церемонии присутствовали посол Японии в Армении Джун Ямада, представители дипломатических миссий и другие гости.
Благотворительный фонд Товмасяна, цифровой партнер мероприятия all.me и Dvin Music Hall являются одними из основных партнеров фестиваля, который проходит под патронажем мэрии Еревана.
Золотую медаль фестиваля выиграл представитель Индии Каушик Мажумдеру за фотографию «Гонка». Представитель Армении Есаи Дурмузян получил серебро за фотографию озера Севан, а третий приз достался Махбобе Фараджоллахи из Ирана.
В беседе с журналистами президент благотворительного фонда «Товмасян» Артак Товмасян отметил, что подобные мероприятия мотивируют молодых армянских фотографов. Он призвал молодежь быть принимать более активное участие в фестивалях, будь то в Армении или за рубежом.  «Наш фонд поддерживает не только культурные, но и спортивные и научные мероприятия, хотя я более склонен поддерживать культуру и науку», - отметил он.
Несколько специальных призов были вручены Национальным собранием Армении, посольством ОАЭ в Армении, Иджеванским винным заводом, компанией Profal и агентством Photolure.
В свою очередь директор по развитию бизнеса в all.me Маркус Азарян подчеркнул важность технологий для художников. Он рассказал о преимуществах платформы all.me и добавил, что фотографы могут использовать ее для распространения своих работ по всему миру также как и для развития своего бизнеса.
all.me - это цифровая экосистема, состоящая из социальной сети (meNetwork), торговой площадки (meMarket) и платежного сервиса (mePay). Уникальная бизнес-модель позволяет пользователям общаться друг с другом, просматривать интересный контент и получать вознаграждение в валюте meNetwork. Платформа делит до 50% рекламных доходов с пользователями.
Следите за нами в соцсети all.me
Власти Швеции предупредили, что закроют рестораны и бары, которые нарушают правила по борьбе с COVID-19
Стокгольм является наиболее пострадавшим городом в Швеции, на его долю приходится более половины 2021 смертей в Швеции от COVID-19...
Более сорока армянских певцов и певиц 2 мая примут участие в международном онлайн-концерте
На концерте выступят Арут Памбукчян, Ивета Мукучян, Ара Мартиросян, Айко…
Фонд «ТОВМАСЯН» организует благотворительный концерт: Вырученные средства пойдут на борьбу с коронавирусом
Концерт будет транслироваться по технологии VR в прямом эфире Ереван-Лос Анджелес…
В Степанакерте продолжают осуществлять профилактические меры
В этом процессе участвуют три компании, действующие под руководство мэрии…
Цифровая сеть all.me превратила соцсеть в бизнес-модель, ориентированную на пользователя
Компания, и в особенности офис в Ереване, также присоединился к «силе децентрализациии», став специальным партнером Конгресса...