Օգոստոսի 26-ին Dvin Music Hall-ում տեղի ունեցավ Առաջին հայկական միջազգային լուսանկարչական փառատոնի (Armenian International Photo Fest) հաղթողների պարգեւատրման արարողությունը:
Իրենց աշխատանքներն էին ներկայացրել 16 երկրներից ընդհանուր ավելի քան 500 մասնակից: Ժյուրին ընտրել էր երեք մասնակցի, որոնք ստացան ոսկե, արծաթե եւ բրոնզե մեդալներ:
Արարողությանը մասնակցում էին Հայաստանում Ճապոնիայի դեսպան Ջուն Յամադան, դիվանագիտական առաքելությունների ներկայացուցիչներ եւ այլ հյուրեր:
«Թովմասյան» բարեգործական հիմնադրամը, միջոցառման թվային գործընկեր all.me-ն եւ Dvin Music Hall-ը փառատոնի հիմնական գործընկերներից են, որն անցկացվում է Երեւանի քաղաքապետարանի հովանավորությամբ:
Փառատոնի ոսկե մեդալը շահեց Հնդկաստանի ներկայացուցիչ Կաուշիկ Մաժումդերուն՝ «Մրցավազք» լուսանկարի համար: Հայաստանի ներկայացուցիչ Եսայի Դուրմուզյանը Սեւանա լճի լուսանկարի համար ստացավ արծաթե մեդալը, իսկ երրորդ մրցանակը բաժին հասավ Իրանից Մահբոբե Ֆարաջոլլահին:
«Թովմասյան» բարեգործական հիմնադրամի նախագահ Արտակ Թովմասյանը լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ նման միջոցառումները մոտիվացնում են հայ երիտասարդ լուսանկարիչներին: Նա երիտասարդներին կոչ արեց ավելի ակտիվորեն ներգրավվել փառատոներին՝ կազմակերպված լինեն Հայաստանում թե արտասահմանում: «Մեր հիմնադրամն աջակցում է ոչ միայն մշակութային, այլեւ մարզական եւ գիտական միջոցառումներին, չնայած ես ավելի հակված եմ մշակույթն ու գիտությունը աջակցելուն»,- նշեց նա:
Մի քանի հատուկ մրցանակներ շնորհեցին Հայաստանի Ազգային ժողովը, Հայաստանում ԱՄԷ-ի դեսպանատունը, Իջեւանի գինու գործարանը, Profal ընկերությունը եւ Photolure գործակալությունը:
all.me-ի բիզնեսի զարգացման գծով տնօրեն Մարկուս Ազարյանն իր հերթին շեշտեց լուսանկարիչների համար տեխնոլոգիաների կարեւորությունը: Նա ներկայացրեց all.me պլատֆորմի առավելությունները եւ հավելեց, որ լուսանկարիչները կարող են այն օգտագործել ամբողջ աշխարհում իրենց աշխատանքները տարածելու համար, ինչպես նաեւ սեփական բիզնեսի զարգացման համար:
all.me-ն թվային էկոհամակարգ է, որը բաղկացած է սոցիալական ցանցից (meNetwork), առեւտրային հարթակից (meMarket) եւ վճարային համակարգից (mePay): Յուրօրինակ բիզնես մոդելն օգտատերերին թույլ է տալիս հաղորդակցվել միմյանց հետ, կարդալ հետաքրքիր նյութեր եւ վարձատրվել meNetwork-ի արժույթի միջոցով: Պլատֆորմը գովազդային եկամուտների 50 տոկոսը կիսում է օգտատերերի հետ:
Հետեւեք մեզ all.me սոցցանցում
Դադիվանքի հոգևոր գործառույթները չեն փոխվել, միակ խնդիրն ուխտավորների բացակայությունն է․ Արցախի թեմի առաջնորդ
Ամեն շաբաթ, կիրակի օրերին ուխտավորներին ցուցակագրում էինք․․․․
Շվեդիայի իշխանությունները կարող են փակել COVID-19-ի դեմ պայքարում կանոնները խախտած ռեստորաններն ու ակումբները
Ստոկհոլմը Շվեդիայի առավել տուժած քաղաքներից է, որտեղ գրանցվել է COVID-19-ի հետեւանքով մահացության դեպքերի ավելի քան կեսը…
Հայտնի են այն արտիստները, ովքեր ելույթ կունենան Երևան–Լոս–Անջելես մեծ համերգի ժամանակ (ֆոտո)
Կորոնավիրուսի հետևանքով առաջացած պանդեմիան անդառնալի մարդկային կորուստների պատճառ դարձավ...
Առաջին անգամ աշխարհում. VR տեխնոլոգիաներով համերգ՝ 40 հայ արտիստների մասնակցությամբ՝ Երևանից և Լոս Անջելեսից (ֆոտո)
Այն արտիստները, ովքեր գտնվում են Հայաստանում, ելույթ կունենան Dvin Music Hall-ում...
Ստեփանակերտում ախտահանել են շուկաները
Այսպես՝ «Բնակարանային շահագործման տնտեսություն» ՓԲԸ կողմից քլորի լուծույթով…
all.me թվային ցանցը սոցցանցը վերածել է դեպի օգտատերը կողմնորոշված բիզնես մոդելի (ֆոտո)
all.me ընկերությունների խմբի տնօրենների խորհրդի նախագահը թեմատիկ նստաշրջանի խոսնակներից մեկն էր, որը նվիրված էր բլոքչեյն հայեցակարգին եւ թվային ակտիվներին...

The awards ceremony of the first Armenian International Photo Fest took place at Dvin Music Hall on August 26.
More than 500 participants from 16 countries have submitted their works for the festival, and three prizes were awarded.
The ceremony was attended by the Ambassador of Japan to Armenia Jun Yamada, representatives of other diplomatic missions and guests.
The Tovmasyan Charity Foundation, digital partner of the event all.me and Dvin Music Hall are among major supporting partners of the festival which is being held under the patronage of the Yerevan Municipality.
Gold medal of the festival went to India's Kaushik Majumder for “Race” photo. Armenia’s representative Yesayi Durmuzyan won silver for his photo of Lake Sevan, and the third prize went to Mahbobeh Farajollahi from Iran.
Talking to reporters Artak Tovmasyan, President of the Tovmasyan Charity Foundation, noted that such kind of events give motivation to young Armenian photographers. He urged young people to be more active and to participate in more festivals, be it in Armenia or abroad.
“Our foundation is supporting not only cultural but also sport and science events, although I am more inclined to supporting culture and science,” he said..
Several special prizes were awarded by the National Assembly, the UAE Embassy in Armenia, Ijevan Wine Factory, Profal company and Photolure.
Markus Azaryan, Chief Business Development Officer at all.me, emphasized the importance of technologies for artists. He unveiled the advantages of all.me social media platform and added that the photographers can use it to spread their works worldwide and to develop their business.
all.me is a digital network that consists of a social network (meNetwork), marketplace (meMarket), and payment service (mePay). The unique business model allows its users to communicate with each other, to surf interesting content and to get rewarded in meNetwork currency. The platform shares up to 50 percent of the advertising revenue with users.