Բրիտանիան միշտ կօգնի ԱՄՆ-ին Իրանի հետ բանակցությունների ճանապարհին, ասել է Մեծ Բրիտանիայի պաշտպանության նախարար Բեն Ուոլեսը, տեղեկացնում է Reuters-ը։
«Գործողությունները ավելի բարձր են վկայում, քան խոսքերը, ուստի ես մտածում եմ, որ մենք պետք է նայենք Իրանի գործողություններին, ոչ թե խոսքերին»,- ասել է Ուոլեսը Լոնդոնում իր ամերիկացի պաշտոնակցի՝ Մարկ Էսփերի հետ մամուլի ասուլիսի ժամանակ, որն ավելի վաղ ասել էր, որ Իրանը հակվում է բանակցելու ԱՄՆ-ի հետ։
«Բայց կլինի գործարք, մենք, իհարկե, միշտ կօգնենք Միացյալ Նահանգներին այդ ճանապարհին, որովհետեւ ես կարծում եմ, որ խաղաղությունն ու կայունությունն այդ տարածաշրջանում ամենակարեւորն են»,- ավելացրել է Ուոլեսը։

Британия всегда будет помогать США  на пути к переговорам с Ираном, заявил  министр обороны Великобритании Бен Уоллес, передает Reuters.
«Действия говорят громче, чем слова, поэтому я думаю, что мы должны смотреть на действия Ирана, а не слова», - сказал Уоллес на пресс-конференции в Лондоне вместе со своим американским коллегой Марком Эспером, который ранее сказал, что Иран склоняется к переговорам с США.
«Но будет сделка, мы, конечно, всегда поможем  Соединенным Штатам на этом пути, потому что я думаю, что мир и стабильность в этом регионе - это самое важное», - добавил Уоллес.