Արցախի մայրաքաղաք Ստեփանակերտում նախօրեին կայացած քաղաքապետի ընտրությունների նախնական արդունքներով քաղաքապետ է ընտրվել Դավիթ Սարգսյանը:
Արցախի ԿԸՀ տվյալների համաձայն շուրջ 39 հազար ընտրողներից քվեարկությանը մասնակցել է 21 հազար ընտրող: Դավիթ Սարգսյանն ստացել է 7787 ձայն, երկրորդ տեղում Գրիգորի Սահակյանն է, ով ստացել է 4765 ձայն: Երրորդ տեղում Արեգ Ավագյանն է (3125), 4-րդ տեղում՝ Արմեն Հակոբյանը (3059), 5-րդ տեղում Արայիկ Ավանեսյանը (2108):
Վերջինս առաջադրվել է «Ինքնություն եւ միասնություն» կուսակցության կողմից, իսկ մնացած 4-ն ինքնաառաջադրվածներ են:
Դավիթ Սարգսյանը անկուսակցական է, «ՔՈՆՍԱԼԹ ՖԻՆԱՆՍ ԳՐՈՒՊ» ՍՊ ընկերության հիմնադիր տնօրեն, Արցախի Քիք-Բոքսինգի ֆեդերացիայի նախագահ:
Նշենք, որ Արցախի 228 համայնքում եւ մայրաքաղաք Ստեփանակերտում առաջադրել են 415 թեկնածուներ։
Ըստ Արցախի կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի տվյալների, ժամը 20.00-ի դրությամբ Արցախում կայացած ՏԻՄ ընտրություններին մասնակցել է 67326 ընտրող:
Ժամը 11:00-ի դրությամբ ՏԻՄ ընտրություններին մասնակցել է ընտրողների ավելի քան 12 տոկոսը
Ըստ ընտրական տեղամասերի Մարտակերտի շրջանի Ծմակահող համայնքում 168 ընտրողից քվեարկությանը մասնակցել է 49-ը…
Արցախի մի շարք համայնքներում ՏԻՄ ընտրություններ են
Ըստ ոստիկանության հաղորդած տվյալների՝ ՏԻՄ ընտրությունների ընտրողների քվեացուցակներում ընդգրկված են 1685 ընտրող…
ԱՄՆ Կոնգրեսը համաձայնության է եկել 1,5 տրլն դոլարի ֆինանսավորման, այդ թվում Ուկրաինային օգնության հարցում
ԱՄՆ օրենսդիրները համաձայնության են եկել 2022թ․ ֆինանսական տարվա համար դաշնային կառավարությանը 1,5 տրիլիոն դոլարի ֆինանսավորման հարցում․․․
Մարդկանց մոտ տիրում էր տոնական տրամադրություն. ԱԺ պատգամավորներն ամփոփել են ՏԻՄ ընտրությունները Արցախում
Նա նշել է, որ ընտրություններն անցել են խաղաղ ու հանգիստ պայմաններում…
Բակո Սահակյանն ուղերձ է հղել
Ի սրտե շնորհավորում եմ բոլորիս մեր հանրապետությունում կայացած տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրությունների կապակցությամբ...

По итогам состоявшихся накануне в Арцахе выборов в органы местного самоуправления мэром Арцаха избран Давид Саркисян.
По данным ЦИК Арцха, в выборах в столице из около 39 тысяч избирателей приняли участие 21 тысяча. Давид Саркисян получил 7787 голосов. На втором месте Григорий Саакян, набравший 4765 голосов. На третьем месте Арег Авакян (3125 голосов).
Беспартийный Давид Саркисян – учредительный директор ООО «Консалт финанс групп», председатель федерации кикбоксинга Арцаха.
Всего по положению на 20 часов 8 сентября в выборах приняли участие 67326 избирателей.
Конгресс США достиг соглашения о финансировании на $1,5 трлн, включая помощь Украине
Законодатели США достигли соглашения о финансировании федерального правительства на 2022 финансовый год на сумму 1,5 триллиона долларов, включая 13,6 миллиарда долларов на безопасность и гуманитарную помощь для Украины и 15,6 миллиарда долларов...
Бако Саакян: Выборы в ОМС – важный шаг на пути строительства независимого и демократического Арцаха
Сердечно поздравляю всех нас с состоявшимися выборами в органы местного самоуправления...
Нагорно-Карабахский Комитет «Хельсинкская Инициатива - 92»: Выборы в Арцахе были транспарентными и честными
Поднимет авторитет страны, как приверженца в строительстве развитого демократического общества…
В Арцахе завершилось голосование на выборах ОМС
В 20:00 все избирательные участки закрылись, начался подсчет голосов...
По положению на 17:00 на выборах ОМС в Арцахе проголосовали 57 443 избирателей
Об этом «Арцахпресс» сообщил заместитель главы ЦИК Арцаха Егише Арзуманян, добавив, что выборы можно считать состоявшимися...
Масис Маилян примет решение об участии в президентских выборах в течение 1-2 месяцев
По его словам, были положительные отзывы из Арцаха, Армении и диаспора. «Я благодарен за это, и это поможет принять решение...