Ճապոնիայում ձեւավորվել է կառավարության նոր կազմը, որի շրջանակում փոխվել են 13 գերատեսչությունների ղեկավարներ, ներառյալ պաշտպանության եւ արտաքին գործերի նախարարություններինը։ Այս մասին տեղեկացնում է ՌԻԱ «Նովոստի»-ն՝ հղում կատարելով Ճապոնիայի կառավարության գլխավոր քարտուղար Յոսիհիդե Սուգային։
Ճապոնիայի արտաքին գործերի նոր նախարար է դարձել տնտեսության վերականգնման նախկին նախարար Տոսիմիցու Մոտեգին, իսկ արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնը զբաղեցրած Տարո Կոնոն նշանակվել է պաշտպանության նախարար։
Կառավարության կազմի թարմացումից հետո պաշտոնները պահպանել են երկու քաղաքական գործիչներ՝ Սուգան եւ ֆինանսների նախարար Տարո Ասոն։

A new composition of the government has been formed in Japan, within which the heads of 13 departments, including the Defense Ministry and the MFA were replaced. It is reported by RIA Novosti with reference to a statement by the Secretary-General of the Japanese government Yoshihide Suga.
The ex-minister for economic recovery, Toshimitsu Motegi, became the new foreign minister of Japan, while Taro Kono, who served as foreign minister, was appointed the defense minister.
After updating the composition of the Cabinet, only two politicians retained the post - Suga and Minister of Finance Taro Aso.