Հասարակական կազմակերպությունները եւ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել են ու քննարկել են մի շարք հարցեր, բայց պայմանավորվել են, որ քննարկումը փակ պետք է լինի։ Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրառում է կատարել քաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը։
«Հասարակական կազմակերպությունները եւ Նիկոլը հանդիպել են ու քննարկել են մի շարք հարցեր, բայց պայմանավորվել են, որ քննարկումը փակ պետք է լինի, իսկ ինչ խոսացել են, չպետք է հանրայնացնեն։
Հաստատ ռազմական գաղտնիքներ չեն քննարկել։
Դրանից մի շարք հարցեր են առաջանում։
Հարցեր Նիկոլին.
- ի՞նչ ունես թագցնելու հպարտ քաղաքացիներից,
- ուր մնաց ուղիղ ժողովրդավարությունը,
- հանրային վերահսկողության սկզբունքն արդեն լուծարվե՞լ է։
Հարց ՀԿ-ներին.
- Ինչու էիք առաջ բողոքում, երբ փակ քննարկումներ էին արվում, իսկ հիմա դուք եք նույնը անում։ Արդեն ձեզ իշխանությո՞ւն եք զգում ու պողոսներից ցանկանում եք զատվել։
Հարց հպարտ քաղաքացիներին.
- ո՞ւեւ կորավ ձեր հպարտությունը, երբ ձեզանից գաղտնի ձեզ վերաբերող խնդիրներ են քննարկվում, ձեզ դնելով մտավոր հետամնացների տեղ, որոնց չի կարելի հանրային խնդիրներ վստահել»,–նշել է նա։

Non-governmental organizations and Nikol Pashinyan met and discussed several issues, but they agreed that the discussion has to be closed. This is what political scientist Stepan Danielyan wrote on his Facebook page.
“Non-governmental organizations and Nikol Pashinyan met and discussed several issues, but they agreed that the discussion had to be closed and that their promises must not be made public.
They certainly didn’t discuss military secrets.
This sparks many questions.
Questions for Nikol:
-What are you hiding from the proud citizens of Armenia?
-What happened to direct democracy?
-Is the principle of public oversight no longer applicable?
Question for NGOs:
-Why were you complaining about closed discussions in the past and doing the same now? Do you feel you are part of the government and want to distinguish yourselves from others?
Question for proud citizens:
-What happened to your pride when people secretly discuss issues concerning you and look at you as mentally retarded people whom they can’t trust to solve public issues?” he noted.