Ադրբեջանի նախագահի վարչակազմի ղեկավար Ռամիզ Մեխտիեւը հանդիպել է այցով Բաքվում գտնվող Բելառուսի Անվտանգության խորհրդի պետական քարտուղար Ստանիսլավ Զասի գլխավորությամբ պատվիրակության հետ, հաղորդում է «ԱզերԹԱջ»-ը:
Հանդիպմանը մասնակցել են Ադրբեջանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Ռամիլ Ուսուբովն ու Ադրբեջանի նախագահի՝ իրավապահ մարմինների հետ աշխատանքի եւ ռազմական հարցերի գծով օգնական Ֆուադ Ալեսկերովը:
Ավելի վաղ Զասի գլխավորությամբ պատվիրակությանն ընդունել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը:
Հիշեցնենք, որ Բելառուսը ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում առաջադրել էր Ստանիսլավ Զասի թեկնածությունը: Նա կարող է ղեկավարել կազմակերպությունը 2020-ի հունվարի 1-ից:

Head of administration of the President of Azerbaijan Ramiz Mekhtiyev had a meeting with the delegation led by State Secretary of the Security Council of Belarus Stanislav Zaas, who is in Baku on a visit, reports AzerTAj.
Among the attendees were Secretary of the Security Council of Azerbaijan Ramil Usubov and Aide to the President of Azerbaijan for Activities with Law-Enforcement Authorities and Military Affairs Fuad Aleskerov.
Earlier, the delegation led by Zaas was received by President of Azerbaijan Ilham Aliyev.
Belarus had nominated Stanislav Zaas Secretary General of the Collective Security Treaty Organization, and he may become head the Organization starting from January 1, 2020.