Ես կայացրել եմ որոշում ԱԱԾ տնօրենի տեղակալ Էդուարդ Մարտիրոսյանին ԱԱԾ տնօրենի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող նշանակելու վերաբերյալ: Այս մասին այսօր՝ սեպտեմբերի 19-ին, կառավարության նիստում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Նա հավելեց, որ ոստիկանության պետի առաջին տեղակալ Արման Սարգսյանին նշանակել է ոստիկանապետի ժամանակավոր պաշտոնակատար:
«Տեղակացնեմ, որ ՀՀ օրենսդրությամբ սահմանված կարգավիճակ է սա եւ մեր գործընկերները այդ կարգավիճակում ունեն լիարժեք լիազորություն ղեկավարելու երկու համակարգերը: Ես ուզում եմ հաջողություն մաղթել եւ շնորհավորել մեր գործընկերներին: Ֆորմալ առումով մենք սպասում ենք նախագահի կողմից այդ հրամանագրերի ստորագրմանը եւ հրապարակմանը»,-ասաց Փաշինյանը:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ ՀՀ ոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը և ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը հրաժարականի դիմումներ էին ներկայացրել։

YEREVAN. – I have made a decision to appoint National Security Service Deputy Director Eduard Martirosyan as temporary acting National Security Service director. Prime Minister Nikol Pashinyan announced this at Thursday’s Cabinet meeting of the government of Armenia.
He added that First Deputy Chief of Police Arman Sargsyan has been appointed Acting Chief of Police.
“I would like to inform [you] that this is a status defined by the legislation of the Republic of Armenia, and in that status, our colleagues have full authority to administer over the two systems,” Pashinyan added. “I want to wish success and congratulations to our colleagues.
“[But] formally, we are waiting for the signing and publicizing of these decrees by the President.”
As reported earlier, Chief of Police Valeriy Osipyan and National Security Service Director Artur Vanetsyan have submitted their resignations.