Հարավային Կորեայի ոստիկանությունը ենթադրում է, որ բացահայտել է տխրահռչակ սերիական մարդասպանի գործը: Վերջինս 30 տարի առաջ բռնաբարել եւ սպանել է կանանց, հաղորդում է BBC-ը:
1986-ից մինչեւ 1991 թվականը ոստիկանությունը մոտ 1,8 մլն աշխատանքային օր է նվիրել Սեուլից դեպի հարավ գտնվող Հվասոնի շրջաններում կանանց մահվան 10 դեպքերի հետաքննությանը: ԴՆԹ-ի նոր թեստերը ցույց են տվել, որ 56-ամյա Լի Չուն-ջեն առնվազն 3 սպանություն է կատարել:
Լի Չուն-ջենն արդեն պատիժ է կրում 1994 թվականին իր հարսնացուին բռնաբարելու եւ սպանելու համար: Նա հերքում է մեղադրանքներն ու չի կարող պատասխանատվության ենթարկվել, քանի որ հանցանքի վաղեմության ժամկետը լրացել է:
Նրա զոհերի թվում են եղել չափահասներ եւ տարիքով կանայք, սպանությունների համար տղամարդուն ոգեշնչել է «Հիշողություններ պանությունների մասին» ֆիլմը:
Yonhap-ի հաղորդմամբ՝ հիմնականում նա իր զոհերին խեղդել է: Հաղորդվում է նաեւ, որ մարդասպանն օգտագործում էր իր զոհերի իրերը, ինչպես օրինակ՝ գուլպաներ եւ կիսագուլպաներ:

Полиция Южной Кореи предполагает, что раскрыла  дело о печально известном серийном убийце, который насиловал и убивал женщин 30 лет назад, передает BBC.
С 1986 по 1991 год полиция посвятила около 1,8 млн рабочих дней расследованию 10 случаев смерти женщин в сельских районах Хвасона, к югу от Сеула.
Новые тесты ДНК связали 56-летнего Ли Чунь-дже с по меньшей мере тремя убийствами.
Подозреваемый уже отбывает пожизненное заключение за изнасилование и убийство своей невестки в 1994 году. Он отрицает обвинения и не может быть привлечен к ответственности, поскольку срок давности для преступления истек.
Убийства, жертвами которых стали подростки и женщины в возрасте, вдохновили на создание отмеченного наградами фильма «Воспоминания об убийстве».
Жертвы были в основном задушены, сообщает корейское новостное издание Yonhap. Считается, что убийца использовал вещи жертв, такие как чулки или носки.