All.me նորարարական թվային պլատֆորմը կհամալրի WCIT 2019 ՏՏ համաշխարհային համաժողովի պաշտոնական գործընկերների շարքերը:
all.me թվային հարթակ է, որը գործում է օգտատերերին խրախուսելու և պարգևատրելու եզակի մեթոդով: Ընկերության գլխամասային գրասենյակը գտնվում է Իռլանդիայի Դուբլին քաղաքում և ունի յոթ գրասենյակ տարբեր քաղաքներում, ներառյալ Երևանում: all.me էկոհամակարգը բաղկացած է երեք փոխկապակցված բաղադրիչներից. MeNetwork- ը all.me սոցիալական ցանցն է, որը պարգևատրում է ակտիվ օգտատերերին և նրանց հետ կիսում է գովազդից եկամուտների մինչև 50 տոկոսը: meMarket- ը ինտեգրված առևտրային հարթակ է, որը օգտատերերին հնարավորություն է տալիս կատարել գնումներ և վաճառքներ պլատֆորմի միջոցով, իսկ mePay- ը վճարային ծառայություն է, որը թույլ է տալիս օգտատերերին կատարել ամենօրյա վճարումները ME թոքենով ինչպես հավելվածի ներսում, այնպես էլ դրանից դուրս վճարային քարտերի միջոցով:
all.me էկոհամակարգն ունի նաև իր թվային արժույթը ՝ ME Token, որը ծառայում է որպես թվային ակտիվ պլատֆորմի ներսում և առկա է բորսաներում: Պլատֆորմի նպատակն է ME-ն դարձնել առօրյա կյանքի կարևոր մաս և պարզեցնել առօրյա գործարքների գործընթացը
«Հեղափոխական գաղափարը, որը ներկայացնում է all.me ցանցը անշուշտ ոչնչացնում է սոցիալական ցանցերի աշխարհը, այն ձևով, ինչպես մենք նրանք ճանաչում էինք, և փոխում է օգտատերերի՝ իրենց իսկ տվյալների օգտագործման մասին պատկերացումները: Մենք հպարտ ենք, որ Հայաստանում կան այսպիսի նորամուծություններ, և մենք ուրախ ենք, որ all.me- ն մեր գործընկերների թվում է », - ասաց UATE- ի նախագահ Ալեքսանդր Եսայանը:
ՏՏ համաշխարհային համաժողովը՝ աշխարհի ամենահին և ազդեցիկ ՏՀՏ իրադարձություններից մեկը, այս տարի կանցկացվի Երևանում հոկտեմբերի 6-9-ը: Եռօրյա կոնգրեսին կմասնակցեն ավելի քան 2500 մասնակիցներ աշխարհի շուրջ 70 երկրներից ՝ տեղեկատվական և հաղորդակցական տեխնոլոգիաների ոլորտի ղեկավարներ, գործադիր տնօրեններ և ներդրողներ, քաղաքական գործիչներ և պետական պաշտոնյաներ, գիտնականներ և տեխնոլոգներ: Այս տարի «WCIT» ՏՏ համաշխարհային համաժողովի թեման է՝ «Ապակենտրոնացման ուժը. ակնկալիք և վտանգ»։
Հայաստանի կառավարությունը ՏՏ-ն հռչակել է տնտեսության զարգացման ռազմավարական ուղղություն։ Երկրի օրենսդրությունը նպաստավոր պայմաններ է ապահովում ՏՏ ոլորտում օտարերկրյա ուղղակի ներդրումների համար: Հետևողական ջանքեր են ներդրվում բարձր տեխնոլոգիական նորարարությունների, էկոհամակարգի զարգացման ու ստարտափների խթանման ուղղությամբ: ՏՏ պրոդուկտի արտահանումների 45 տոկոսն ուղղվում է դեպի Միացյալ Նահանգներ և Կանադա, 25 տոկոսը՝ Եվրոպա, 11 տոկոսը՝ Ասիա և այլն։ Հայաստանում շուրջ 900 ՏՀՏ ընկերություններ կան, ներառյալ համաշխարհային ճանաչում ստացած PicsArt-ը, Softconstruct-ը, Renderforest-ը, Joomag-ը և այլն։

Инновационная цифровая платформа all.me войдет в число официальных партнеров Всемирного конгресса информационных технологий 2019 года, который пройдет в Ереване с 6 по 9 октября.
all.me - это цифровая платформа с уникальным методом поощрения и награждения пользователей. Головной офис компании находится в Дублине, Ирландия, а семь других офисов по всему миру, включая Ереван. Экосистема all.me состоит из трех взаимосвязанных компонентов: meNetwork - это социальная сеть all.me, которая награждает активных пользователей и делит до 50% рекламных доходов с пользователями. meMarket - это интегрированная торговая площадка, которая позволяет пользователям совершать покупки и продажи на платформе, а mePay - платежный сервис, который позволяет пользователям совершать ежедневные платежи в ME как внутри приложения, так и за его пределами с помощью платежных карт.
В экосистеме all.me также есть собственная цифровая валюта ME Token, которая служит цифровым активом платформы и также торгуется на биржах. Цель платформы - сделать ME важной частью повседневной жизни и упростить процесс ежедневных транзакций.
«Революционная концепция, которую представляет all.me, безусловно разрушает мир социальных сетей таким, каким мы его знаем, изменяя способ понимания пользователями своих прав на их собственную информацию. Мы гордимся тем, что в Армении есть такие инновации, и рады, что all.me входит в число наших партнеров», - заявил председатель UATE Александр Есаян.
Всемирный конгресс информационных технологий WCIT-2019 - одно из самых старых и наиболее влиятельных в мире мероприятий в области информационных технологий, пройдет в Ереване с 6 по 9 октября этого года. Трехдневный конгресс соберет более 2500 участников из примерно 70 стран: лидеров в области информационных и коммуникационных технологий, генеральных директоров и инвесторов, политиков и правительственных чиновников, ученых и технологов. Тема этого года - «Сила Децентрализации: Перспективы и Риски».
Правительство Армении объявило ИТ стратегическим направлением экономического развития. Законодательство страны обеспечивает благоприятные условия для прямых иностранных инвестиций в сфере информационных технологий. Предпринимаются последовательные усилия для продвижения высокотехнологичных инноваций, развития экосистем и стартапов. Около 45 процентов экспорта ИТ-продукции поступает в США и Канаду, 25 процентов в Европу, 11 процентов - в Азию. В Армении насчитывается около 900 ИКТ-компаний, в том числе всемирно известные PicsartRenderforestSoftconstructJoomag и др.
Скачиваейте all.me сегодня на App Store и  Google Play.
WCIT 2019 пройдет в Ереване 6-9 октября 2019 года. Конгресс проводится Арменией при содействии и под высоким покровительством правительства Республики Армения. Всемирный конгресс по информационным технологиям (WCIT) был учрежден Всемирным альянсом по информационным технологиям и услугам (WITSA). Его основной организационный орган - Союз предприятий передовых технологий (UATE).