Քենեդիների քաղաքական դինաստիայի ներկայացուցիչ Ջոզեֆ Քենեդի-երրորդը Մասաչուսեթս նահանգից Սենատում տեղի համար շաբաթ օրը նախընտրական քարոզարշավ է սկսել, հայտնում է Reuters-ը։
Իր նահանգում Քենեդու մրցակիցը տարեց եւ բավական փորձառու Էդվարդ Մարկին է՝ Դեմոկրատական կուսակցությունից։
Գործակալությունը հայտնել է, որ Ռոբերտ Քենեդու 38-ամյա թոռան եւ Սենատի երկարակյաց անդամ, 73-ամյա Մարկիի պայքարին հատուկ ուշադրությամբ կհետեւեն։
Ռոբերտ Քենեդին, ով նաեւ ԱՄՆ գլխավոր դատախազ է եղել, սպանվել է 1968թ․ հունիսին, որպես նախագահի թեկնածու նախընտրական քարոզարշավ անցկացնելու ժամանակ։

US Representative Joseph Kennedy III, a member of the famed Kennedy political dynasty, on Saturday launched a 2020 primary challenge against fellow Democrat Edward Markey for his US Senate seat from the state of Massachusetts, Reuters reported.
This will be a closely watched battle between the 38-year-old grandson of the late Senator Robert F. Kennedy and the 73-year-old Markey, the state’s longest-serving member of Congress.
Robert F. Kennedy, who also served as US attorney general, was assassinated in June 1968 as he campaigned for president.