Քենեդիների քաղաքական դինաստիայի ներկայացուցիչ Ջոզեֆ Քենեդի-երրորդը Մասաչուսեթս նահանգից Սենատում տեղի համար շաբաթ օրը նախընտրական քարոզարշավ է սկսել, հայտնում է Reuters-ը։
Իր նահանգում Քենեդու մրցակիցը տարեց եւ բավական փորձառու Էդվարդ Մարկին է՝ Դեմոկրատական կուսակցությունից։
Գործակալությունը հայտնել է, որ Ռոբերտ Քենեդու 38-ամյա թոռան եւ Սենատի երկարակյաց անդամ, 73-ամյա Մարկիի պայքարին հատուկ ուշադրությամբ կհետեւեն։
Ռոբերտ Քենեդին, ով նաեւ ԱՄՆ գլխավոր դատախազ է եղել, սպանվել է 1968թ․ հունիսին, որպես նախագահի թեկնածու նախընտրական քարոզարշավ անցկացնելու ժամանակ։

Представитель политической династии Кеннеди Джозеф Кеннеди-третий в субботу вступил в предвыборную гонку 2020 года за место в Сенате от штата Массачусетс, передает Reuters.
В своем штате Кеннеди составит конкуренцию пожилому и весьма опытному конкуренту из Демократической партии Эдварду Марки.
За борьбой 38-летнего внука Роберта Кеннеди и одним из старожилов Сената, 73-летнего Эдварда Марки будут следить с особым вниманием, сообщает агентство.
Роберт Кеннеди, который также служил генпрокурором США, был убит в июне 1968 года во время предвыборной кампании в борьбе за пост президента страны.