«Սանիթեք» ընկերության աշխատակիցները բողոքի ակցիա են սկսել ընկերության գրասենյակի դիմաց՝ նրանք պահանջում են իրենց շախատավարձը: Ակցիային միացել են «Այլընտրանքային քաղաքապետարան» նախաձեռնության հիմնադիր Սոնա Աղեկյանը:
«Քաղաքապետին մինչև ժամը 11:35 ժամանակ ենք տալիս, որ Քաղաքապետարանից լիազորված մեկին ուղարկի, հակառակ դեպքում մենք մեքենաներով գնալու ենք քաղաքապետարան»,- ասաց Սոնա Աղեկյանը:
Սոնա Աղեկյանը պնդում է, որ չնայած աղբամանները դատարկվում են, բայց մայրաքաղաքում սանմաքրում տեղի չի ունենում. «Պարոն պարտադրված քաղաքապետը լիազոր անձ չուղարկեց, շարժվում ենք դեպի Երևանի քաղաքապետարան, ոստիկանական մի քանի ջոկատ արդեն կանչեք, պարոն պարտադրված քաղաքապետ»:
Աշխատակիցներն ասում են՝ իրենք շատ վատ պայմաններում են աշխատել, հիմա իրենց աշխատանքի վարձատրությունն են ուզում:
Այս պահին բողոքի ակցիայի մասնակիցները քայլելով գնում են դեպի Երեւանի քաղաքապետարան:
Հիշեցնենք, որ նախորդ ակցիայի ժամանակ քաղաքապետարանի ներկայացուցիչը «Սանիթեքի» աշխատակիցներին տրամադրեց փաստաթուղթ, որտեղ նշված է, որ քաղաքապետարանն օգոստոսի համար Սանիթեքին է վճարել 140 մլն դրամից ավելի գումար, մինչդեռ «Սանիթեքից» աշխատակիցներին ասվել է, որ քաղաքապետարանը գումարը չի փոխանցել, ուստի իրենք չեն կարող վճարել մարդկանց աշխատավարձը:

YEREVAN. – The Sanitek waste management company employees of Yerevan on Wednesday staged a protest outside the company’s office in Armenia’s capital city. They demand their unpaid salaries.
Sona Aghekyan, founder of the “Alternative [Yerevan] Municipality” initiative and former member of the Yerevan Council of Elders, joined this demonstration.
Aghekyan argued that although the garbage bins are now being emptied, no sanitary cleaning is taking place in Yerevan.
The protesting Sanitek employees say they have worked under very poor conditions, and now they want the remuneration for their work.
Subsequently, the protesters marched toward the Yerevan city hall.
During the previous demonstration, a Yerevan Municipality representative submitted to these Sanitek workers a document stating that the city hall had paid more than 140 million drams to this company for August. Sanitek, however, told these employees that the municipality had not transferred this money, and therefore the company cannot pay their salaries.